Elektroninės priemonės, kurios padės užmigti

Vidutiniškai per savo gyvenimą žmogus apie 26 metus praleidžia miegodamas – tai sudaro 9 360 dienų arba 224 640 valandų. Papildomai bent 4 savo gyvenimo metus jis praleidžia tiesiog bandydamas užmigti. Kad tai įvyktų kuo greičiau, patariama naudotis  specialiomis programėlėmis bei įrenginiais: nuo išmanių kilimėlių iki elektroninių žiedų ant piršto, gali padėti tai išspręsti.

Arnoldas Lukošius, „Tele2 Inovacijų biuro“ ekspertas, pristato ir pataria išsirinkti patogias aplikacijas ir išmaniuosius įrenginius, kurie padės išlaikyti miego režimą, greičiau užmigti ir pabusti dar geriau pailsėjus.

Dėmesio vertos programėlės

Nors mobilieji telefonai neretai kaltinami dėl miego trikdymo, jie turi ir vertingų funkcijų. Patariama bent porą valandų prieš miegą vengti naudotis telefonu – ypač intensyviai žiūrėti į telefono ekraną. Vakare pakaks išmaniajame įsijungti specialią miegui skirtą aplikaciją – taip galėsite ne tik atsipalaiduoti, bet ir sekti savo miego kokybę ar gauti vertingas įžvalgas kitos dienos rytą.

„Sleepy“. Kodėl kartais išmiegoję 6 valandas jaučiatės žvalesni, nei po 9-ių? Taip nutinka dėl to, kad žmogaus miegas sudarytas iš penkių 90-110 min. trukmės miego ciklų. Patariama pabusti penktajam miego ciklui grįžtant į pirmąjį. Pabudę anksčiau ar gerokai vėliau – jausitės deramai nepailsėję.

Programėlėje nustačius norimą pabudimo ar užmigimo laiką, ji pasiūlys net keletą pasirinkimų, pagal rekomenduojamus miego ciklus. Jums teliks išsirinkti geriausiai jūsų dienos režimą atitinkančią versiją.

,,Sleep Cycle“. Programėlė telefono mikrofonu gana tiksliai matuoja jūsų miego judesius. Tuo pačiu, ji ignoruoja visus pašalinius aplinkos garsus – jutikliai reaguoja tik į jūsų judesių sukeltą garsą.

Aplikacija leidžia stebėti jūsų miego statistiką. Joje patariama pasirinkti labiausiai patinkančią žadintuvo melodiją bei kitas priemones, padėsiančias atsipalaiduoti ir greičiau užmigti. Taip pat galėsite fiksuoti pabudimo nuotaikas, sekti maisto produktų ar veiklų įtaką jūsų miegui.

„White noise Lite“. Dažniausiai užmigti yra sunku dėl daugybės galvoje dūzgiančių minčių. Tokiu atveju reikėtų susitelkti į atpalaiduojančius garsus – taip sąmonė nurims greičiau ir galėsite panirti į miegą.

Ši aplikacija ypatinga tuo, kad galite ne tik pasirinkti iš parengtų garso takelių su specialiais, raminančiais garsais, bet įrašyti ir pridėti asmeniškai jus raminančiai veikiančius garso įrašus. Joje jau yra paruošti lietaus, audros ar perkūnijos, bangų mūšos, svirplių ar katino murkimo ir kiti populiariausi, miegą pagreitinantys garsai.

Patogu ir tai, kad papildomais nustatymais galite užblokuoti kitų telefone esančių programėlių pranešimus, kad ilsėtumėtės be trikdžių. Taip pat galite pasirinkti žadintuvo melodiją, kad ši po truputį garsėdama natūraliai išbudintų jus iš gilaus miego.

Išmanieji įrenginiai, kurių dar nebandėte

Dauguma išmaniųjų laikrodžių ir apyrankių turi miego stebėjimo funkcijas. Jei miegoti su šiais aksesuarais jums nėra patogu – patariama išmėginti rinkoje esančias technologiškai pažangias miego gerinimo alternatyvas.

Išmanus kilimėlis. Tokį kilimėlį galite tiesiog padėti po savo čiužiniu. Juo, kaip ir įprastomis išmaniosiomis apyrankėmis, fiksuojamos miego fazės, širdies ritmas, miego trukmė ir net – knarkimo laikas. Žinoma, tokių miego stebėjimo prietaisų pasiūla yra gerokai mažesnė nei išmaniųjų apyrankių ar laikrodžių. Išbandyti galite, pavyzdžiui, „Nokia Sleep“ kilimėlį – tereikės į savo išmanųjį parsisiųsti „Nokia Health Mate“ programėlę, o patį kilimėlį pakloti po savo čiužiniu.

Kompaktiška juosta. „Beddit 3.5 Sleep Monitor“ 2017 m. įsigijo „Apple“ bendrovė. Ši juosta dedama po paklode – ji lygiai taip pat gali stebėti ir fiksuoti miego judesius, laiką, širdies ritmą, užfiksuoti knarkimą ir kitas su miegu susijusias jūsų būsenas. Įrenginiu fiksuojama lovos temperatūra bei drėgmė – tai praverčia norint sužinoti, ar jūsų miego aplinka padeda jums nugrimzti į sapnus, ar derėtų kažką keisti.

Elektroninis žiedas ant piršto. Aktyvumo, sveikatingumo ir miego stebėjimo prietaisas „Oura“ – drėgmei ir įbrėžimams atsparus, vos 4-6 gr. svorio, 7,9 mm pločio ir 2,5 mm storio žiedas. Pilnai įkrovus bateriją jis gali veikti net iki savaitės.

Žiedu galėsite matuoti kūno temperatūrą, širdies ritmą ir pagrindines miego metrikas, o jas peržiūrėti – specialioje programėlėje „Oura“. Šioje aplikacijoje taip pat galėsite automatiškai sinchronizuoti „Apple Health“ ir „Google Fit“ programėlių informaciją su jūsų aktyvumu įrašais – taip viską turėsite vienoje vietoje.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *