Įdomybės apie viską: ar tai žinojote?

Kiek moterų žemėje turi dirbtines krūtis? Kas išrado maudymosi kostiumėlį? Ar yra oficiali NSO nusileidimo vieta? Kodėl penktadienis, 13-oji, laikoma nelaiminga diena? Kas išrado maudymosi kostiumėlį? Apie tai ir kitokias įdomybes sužinosite perskaitę šį straipsnį.

Kiek yra būdų susirišti kaklaraištį?

Dauguma vyrų tai daro tik vienu ar dviem būdais. Paprastai tai yra standartiniai ir Vindzoro mazgai. Tačiau anglų mokslininkai klasifikavo bent 85 skirtingas kaklaraiščio surišimo galimybes. Maždaug 13 iš jų visiškai atitinka visus estetinius reikalavimus.

Ar visi žmonės meluoja?

Taip. Melo tyrinėtojai nustatė, kad kiekvienas iš mūsų nesame visiškai nuoširdūs apie 20 kartų per dieną. Šiuo atžvilgiu vyrai turi pranašumą prieš moteris: jie meluoja apie 20% dažniau. Neturintys aukštojo išsilavinimo žmonės meluoja kas penktame pokalbyje, baigę aukštuosius mokslus tai daro kas trečiame pokalbyje.

Ar įmanoma pastebėti pašnekovo melą?

Patyręs, dėmesingas stebėtojas gali tai pastebėti. Jis atkreipia dėmesį į nevalingus melagio kūno signalus: į veidą jam plūsta kraujas (jis parausta); kai kurie meluodami liečia ar trina nosį. Daugelis nesąmoningai sukryžiuoja rankas arba ištiesia priešais save, matyt, norėdami apsisaugoti nuo patikslinančių klausimų. Kiti kūno signalai yra lūpų laižymas, atodūsis, gilus kvėpavimas, delnų pasukimas į išorę, pečių gūžčiojimas ir besikeičiančios akys. Žinoma, tik retais atvejais visi šie požymiai pasireiškia vienu metu.

Kas yra melo detektorius?

Melo detektorius arba poligrafas yra prietaisas, kuris, remiantis tiriamojo kraujospūdžio, pulso, kvėpavimo dažnio, motorinio aktyvumo ir kitų parametrų pokyčių analize, kol jis atsako į klausimus, leidžia labai didele tikimybe nustatyti, ar žmogus meluoja, ar kalba tiesą. Tačiau mokslininkai mano, kad 90% rezultato priklauso ne nuo poligrafo, o nuo poligrafo egzaminuotojo – žmogaus, kuris daro išvadas pagal prietaiso rodmenis.

Kodėl penktadienis 13-oji laikoma nelaiminga diena?

Šio prietaro šaknys – Biblijoje. Penktadienį gyvatė sugundė Ievą paragauti draudžiamo vaisiaus nuo gėrio ir blogio pažinimo medžio. Penktadienį žmonijos gelbėtojas Jėzus Kristus buvo nukryžiuotas ant kryžiaus. Paskutinį kartą paskutinės vakarienės metu buvo 13 žmonių, būtent 13-asis buvo Judas, išdavęs žmonijos gelbėtoją.

Iš kur atsirado klasikinis vyriškas kostiumas?

Apie 1860 -uosius atsirado mada – iš tos pačios medžiagos siūti vyrišką paltą, liemenę ir kelnes. Šis „pasivaikščiojimų kostiumas“ pradžioje buvo dėvimas tik jodinėjant. Todėl nugaros apačioje švarkas buvo perkerpamas.

Kas išrado maudymosi kostiumėlį?

Pirmasis vientisas „bodycon“ maudymosi kostiumėlis moterims pasirodė 1915 m. Jį JAV pagamino danų tekstilės gamintojas Karlas Janzenas. Po 33 metų, 1948 m. liepos 5 d., prancūzų mados dizaineris Louisas Rearde’as pristatė dviejų dalių maudymosi kostiumėlį, kurį pavadino bikiniu, pagal mažo Ramiajame vandenyne esančiame atolo pavadinimą, kur prieš 4 dienas amerikiečiai susprogdino branduolinę bombą. Tai buvo masinio naikinimo ginklas, panaudotas pirmą kartą po Antrojo pasaulinio karo pabaigos.

Kas sukūrė akinius?

Labai tikėtina, kad tai buvo italų oftalmologas Sapvino Armado iš Florencijos, kuris 1280 metais pasiūlė naudoti supjaustytus stiklinius lęšius, kad pagerintų trumparegių žmonių regėjimą. Praėjo šiek tiek daugiau nei 100 metų, ir lęšiai buvo pradėti lieti iš stiklo. Tai ir buvo tikri akiniai. Pirmą kartą akinių gamyba buvo pradėta Londono optiko Edwardo Scarlett dirbtuvėse. 1877 m. pasirodė pirmieji praktiškai tinkami kontaktiniai lęšiai. Juos sukūrė šveicarų gydytojas Adolfas Fickas.

Ar tikrai egzistavo vadinamoji Atlantida?

Senovės graikų mąstytojas Platonas Atlantidą pavadino įsivaizduojama sala ar žemynu, esančiu Atlanto vandenyne ir nuskendusiu dėl stichinės nelaimės. Pasak legendos, jos gyventojai, išvengę mirties, tapo aukštųjų kultūrų Šiaurės Amerikoje ir Mažojoje Azijoje įkūrėjais. Šiuolaikiniai geofiziniai jūros dugno tyrimai parodė, kad žemynas Atlanto vandenyno viduryje – bent jau tuo metu, kai Žemėje jau gyveno žmonės – negalėjo egzistuoti.

Koks yra tikrasis aukščiausios viršūnės Žemėje aukštis?

Remiantis kai kuriomis ataskaitomis, kalno aukštis yra 29 053,3 pėdos, arba maždaug 8 850 metrų, tai yra gerais dviem metrais aukščiau nei manyta anksčiau. Japonų mokslininkai mano, kad prieš 20 milijonų metų kalno aukštis siekė 15 000 metrų, tačiau vėliau jis sumažėjo.

Kiek reikia laiko įkopti į Everestą?

2000 metų gegužę buvo pasiektas naujas rekordas. 34 metų Baba Hari Sherpa į viršūnę pakilo per 15 valandų 56 minutes. Jis pagerino ankstesnį rekordą beveik penkiomis valandomis.

Ar yra oficiali NSO nusileidimo vieta?

Gali būti, kad tokia vieta netrukus taps buvęs karinis aerodromas Mattene netoli Interlakeno Šveicarijoje. Ten garsus tyrinėtojas ir kultinių knygų apie NSO autorius Erichas von Dennikenas („Ateities prisiminimai“ ir kt.) stato vadinamąjį. „Paslapčių ir mįslių parką“. Nuo 2002 metų ten buvo pastatytos Egipto piramidžių kopijos iš Gizos, majų kultūros paminklai ir piešiniai iš Peru Nazca slėnio. Statyba turėtų pritraukti ne tiek ateivių, kiek turistų.

Tikintieji gyvena ilgiau?

Vienoje iš atvirų viešų paskaitų JAV buvo paskelbti tyrimų rezultatai, patvirtinantys, kad žmonės, reguliariai lankantys bažnyčią, mečetę ar sinagogą, vidutiniškai gyvena ilgiau nei nereligingi žmonės. Mokslininkai pažymėjo, kad tikintieji yra labiau atsakingi už savo veiksmus ir sveikatą, o tai palengvina dalyvavimas aktyviame visuomeniniame gyvenime bendruomenėse.

Kiek moterų žemėje turi dirbtines krūtis?

Remiantis kai kuriomis ataskaitomis, silikoninius implantus, kurie padidina jų krūtų apimtį turėjo daugiau nei 3 milijonai moterų. Vien Vokietijoje jų yra 300 tūkst.

Kas yra mažiausias ir aukščiausias žmogus planetoje?

28 metų japono Yoshimitsu Matatsuka, ūgis yra 2,28 metro; tai aukščiausias pasaulyje gyvenantis žmogus. Amerikietis Robertas Pershingas buvo dar aukštesnis – 2 metrai 70 cm – bet jis mirė. 1940-aisiais  40 metų Gul Mohammedas iš Indijos greičiausiai buvo pats mažiausias „normalus“ žmogus pasaulyje – jo ūgis tesiekė 57 centimetrus. Jo tėvai ir broliai buvo normalaus ūgio.

Kodėl vadinama Negyvąja jūra?

Dėl labai didelio vandens druskingumo: šioje jūroje yra iki 31% druskos (tūrio), tai yra dešimt kartų daugiau nei jūrose ir vandenynuose. Tokiame vandenyje negali gyventi nei augalai, nei gyvūnai. Mokslininkai atrado tik vienos rūšies bakterijas, galinčias gyventi tokiuose vandenyse. Panašių rezervuarų yra ir Rusijoje, Altajuje.

Kokia yra didžiausia dykuma Žemėje?

Tai Šiaurės Afrikos Sacharos dykuma, užimanti 9 065 000 kv. km plotą, kuris yra ne ką mažesnis už visos Europos plotą. Giliai po ja yra ne tik turtingos mineralų sankaupos, bet ir požeminio vandens saugyklos.

6 thoughts on “Įdomybės apie viską: ar tai žinojote?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *