Ir šunims reikia valyti dantis

Bent du kartus per dieną šepetėliu valytis dantis bei vieną ar kelis kartus per metus pasidaryti burnos higieną – žmogui yra natūralu, tačiau kiek žmonių žino, jog jų augintiniams galioja tos pačios taisyklės?  Veterinarijos gydytojai perspėja, jog neprižiūrint burnos ertmės, augintinis gali susidurti su itin rimtomis sveikatos problemomis. 

Dantų priežiūra ypač svarbi mažųjų šunų veislių atstovams, kadangi jie labiau linkę į dantų apnašų kaupimąsi ir akmenų formavimąsi. Veterinarai teigia, jog neprižiūrint dantų ir leidžiant kauptis apnašoms ilgainiui pradeda formuotis akmenys, blogas kvapas iš burnos, dantenų uždegimas. Dantys pradeda gesti ir darosi skausmingi. Augintinis atsisako ėsti, nes jam skauda. Bakterijos iš burnos keliauja po visą organizmą, gali sukelti inkstų, kepenų ar net širdies problemas.

Didelių veislių šunims apnašos kaupiasi rečiau, tad ir priežiūra yra lengvesnė – dažnai užtenka duoti pakankamai graužalų ir dantys savaime valosi. Mažesniems reikia daugiau priežiūros – valyti dantis dantų šepetėliu 3 kartus per savaitę, pabarstukai ant maisto su jūros dumbliais, specialus skystis, pilamas į vandenį, kuris turi dezinfekuojančių savybių bei įvairūs papildai dantų būklei gerinti.

Lengviausia augintinius pripratinti prie dantų priežiūros, kol jie dar jauni. Palengva vis pražiodyti, braukti pirštu palei dantenas, pamasažuoti. Galima iškart pratinti ir prie antpirščio, su kuriuo labai patogu valyti dantis mažiems šunims. Vėliau reikėtų pratinti prie dantų šepetėlio. Valyti dantis reikėtų bent 3 kartus per savaitę.

Jei šeimininkai patys atsakingai prižiūri augintinių dantis, profesionalios dantų higienos procedūros galima ir išvengti.

Profesionalią dantų higieną reikėtų atlikti pastebėjus pradėjusias kauptis apnašas ant dantų, kurių jau nebepavyksta nuvalyti dantų šepetėliu. Vieniems gyvūnams ši procedūra reikalinga kas pusę metų ar metus, kitiems kas kelis metus, tai individualu.  Pati procedūra vyksta narkozės metu, nes tik taip galima gerai išvalyti visus dantis ir pasiekti apnašas esančias po dantenomis.

One thought on “Ir šunims reikia valyti dantis

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *