Kaip gerinti kraujotaką liaudiškomis priemonėmis

Kraujotakos sutrikimai kamuoja daugelį žmonių. Dėl prastos kraujo cirkuliacijos į tam tikras kūno dalis nepatenka reikiamas kiekis kraujo. Tai viena pagrindinių daugelio lėtinių ligų priežasčių. Tad labai svarbu atkreipti į tai dėmesį. Nors siūloma įvairių vaistų, tačiau kraujotaką galima pagerinti ir liaudiškomis priemonėmis.
Kokios priežastys lemia kraujotakos sutrikimus?

Kraujotakos sutrikimus skatina keletas veiksnių. Vienas jų — padidėjęs cholesterolio kiekis. Cholesteroliui kaupiantis kraujagyslių sienelėse, sumažėja kraujagyslių elastingumas, jos susiaurėja, ilgainiui arterijos gali apskritai užsikimšti. Kita priežastis yra kraujospūdžio padidėjimas. Dėl ilgą laiką trunkančio arterinio kraujospūdžio padidėjimo ilgainiui pažeidžiamos kraujagyslės, širdis, inkstai, smegenys, padidėjęs kraujo spaudimas vidutiniškai 3–4 kartus padidina insulto ir miokardo infarkto rizika. Kraujo cirkuliacija sutrinka ir dėl žalingų įpročių: netinkamos mitybos, padidėjus svoriui, vartojant alkoholį, rūkant, moterims nėštumo bei menopauzės metu.

Mitybos racione – uogos

Kraujagyslių būklę gerina įvairūs natūralūs produktai.

Žolininkai teigia, kad yra nemažai rūšių uogų, kuriams vartojant galima stiprinti ir valyti kraujaggysles.

Pavyzdžiui, kraujagyslių, širdies ligas gydo spanguolėse esantys organiniai junginiai. Liaudies medicina rekomenduoja šias uogas valgyti nuo kraujavimų, jomis gydomi uždegiminiai procesai. Spanguolės mažina cholesterolio kiekį ir kraujospūdį, nes jose yra organinių rūgščių, vitaminų bei mineralinių medžiagų. Žolininkai rekomenduoja spanguoles valgyti ir vienas, ir su medumi, burokėlių sultimis.

žemuogės

Labai vertinga gydomoji uoga – žemuogė. Ją reikia vartoti kaip dietinį maistą sergant širdies ir kraujagyslių, kepenų, inkstų ligomis, taip pat ji yra vitamino C šaltinis. Žemuogės stiprina organizmą, reguliuoja žarnyno veiklą. Taip pat padeda pašalinti iš organizmo įvairias kenksmingas medžiagas ir cholesterolį. Žemuogių lapų užpilas retina širdies ritmą ir stiprina širdies susitraukimus, plečia kraujagysles.

Labai veiksminga miško žemuogių lapelių arbata. Ji plečia ir stiprina kraujagysles, ypač smegenų, gerina jų audinių aprūpinimą krauju. Be to, ši uoga tinka ligoniams, kuriems formuojasi aterosklerozė, siaurėja galvos smegenų kraujagyslės, skauda galvą, ji svaigsta ir kt.

Avižinė košė, aliejus, riešutai

Patariama kasdien suvalgyti po 150–200 gramų avižinės ar kvietinės košės. Jie turi daug ląstelienos ir B grupės vitaminų, stiprinančių kraujagysles ir šalinančių iš organizmo toksines medžiagas.

Siūloma kiekvieną dieną suvartoti po šaukštą sėmenų ar alyvuogių aliejaus. Jį galite naudoti ruošdami salotas, sriubas, netgi valgydami su duona. Sėmenų ir alyvuogių aliejuje gausu vitamino E, kuris stiprina ir minkština kraujagysles. Šie aliejai turi daug žarnyno darbą gerinančių antioksidantų.

Suvalgius kelis graikinius riešutus, organizmas gaus daug vitaminų, linolo rūgšties, kalio ir kalcio, minkštinančių ir praplečiančių kraujagysles. Panašiomis savybėmis pasižymi ir migdolai.

Česnakai

čenakai

 

Veiksmingai minkština ir valo kraujagysles česnakai. Galite vartoti česnakų ir citrinų mišinio: sutarkuokite 300 g česnakų, suberkite į stiklainį, užpilkite 3 citrinų sultimis. Stiklainį apriškite marle. Prieš vartojimą mišinį pamaišykite. Gerkite po 1 šaukštelį mišinio, išmaišyto virinto vandens stiklinėje.

Dar vieno mišinio receptas: sutarkuokite 250 g česnakų, suberkite į stiklainį, įdėkite 350 g medaus, gerai išmaišykite ir palikite tamsioje vietoje savaitę nusistovėti. Vartokite po 1 šaukštą 3 kartus per dieną pusvalandį prieš valgį.

Krapai

Kraujagysles veiksmingai stiprina, išvalo ir praplečia krapų sėklų antpilas: 2 šaukštelius krapų sėklų reikėtų užpilti 300 ml verdančio vandens, uždengti ir palikti valandą nusistovėti. Tadat nukošti. Gerkite po pusę stiklinės 3 kartus per dieną.

Kad jūsų kraujotaka sutrikusi, gali parodyti tokie simptomai:
  • Galvos tirpimas ir skausmas, galvos svaigimas.
  • Skaudūs uždegiminiai sunkiai gyjantys bėrimai, sausos, raudonos, įvairaus dydžio dėmės.
  • Nuolatinis sunkumas kojose, jų tirpimas.
  • Cianozė.
  • Venų varikozė – po oda, dažniausiai ant kojų, iškyla vingiuotos, sustorėjusios, mėlynai violetinės venos.
  • Dusulys, skausmas krūtinėje.
  • Virškinimo sutrikimai.
  • Krečia šaltis, šąla galūnės – rankos ir kojos.
  • Greičiau pavargstama, jaučiamas raumenų skausmas, sumažėja ištvermė.
  • Sunku susikaupti ar išlaikyti dėmesį.
  • Pablogėjusi atmintis, nusilpusi klausa, trumpam sutrikusi koordinacija.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *