Kaip įrengti vonios kambarį, kad taptų poilsio oaze

Nutarėte atnaujinti vonios kambarį?  Specialistai pataria, ką reikėtų padaryti, kad jūsų vonios kambarys taptų mažuoju SPA.

Atsisakoma tamsių spalvų

Interjero dizaineriai sako, kad buvusi pandemija išryškino tikrąją vonios kambario prigimtį, nes iš įprasto „atėjau tik nusiprausti“ vonios erdvė virto atsipalaidavimo, ramybės ir kokybiško poilsio vieta.

Dabar imta daugiau dėmesio skirti apšvietimui, dušo ritualams, pamažu į vonią grįžta muzika, atsiranda vietos poilsiui.

Vonios kambaryje dabar būdinga kurti atostogų nuotaiką, vis dažniau atsisakoma griežtų tamsių tonų, juos keičia gerokai švelnesni žemės spalvų koloritai. Matome, kad gana aiškią poziciją užima „japandi“ stilius, kuris yra japoniško minimalizmo ir skandinaviško jaukumo derinys. Atrodytų, jog į vonios erdvę siekiama įnešti labai daug žemiškumo, todėl atsiranda švelnūs smėlio, žemės atspalviai, natūralios medžiagos. Kuriamas harmonijos pojūtis, leidžiantis erdvėje pabūti su savimi, pamedituoti, maksimaliai atsipalaiduoti“, – šiųmetes tendencijas apibūdina interjero dizaineriai.

Oazę galima susikurti ir nedidelėje vonioje

Tai, jog nedidelė vonia taip pat yra verta visų pastangų, siekiant susikurti tobulą oazę, pastaruoju metu bando įrodyti tiek interjero dizaineriai, tiek įvairių vonios kambario baldų gamintojai. Mažiems vonios kambariams medžiagų reikia mažiau, todėl čia galima investuoti į prabangesnius interjero sprendimus, baldus, dekorą.

Galite turėti paprastą dušo kabiną, tačiau susimontuoti masažines sroves, garo funkciją ar įsirengti sėdimą vietą. Tai kurs dušo pridėtinę vertę, suteiks daugiau malonių pojūčių. Mažose erdvėse savininkai gali pasirinkti akcentuoti vieną ar kelias detales, pavyzdžiui, šildomą veidrodį, gerą kokybišką praustuvą, išmanųjį unitazą, pasirinkti net kelis apšvietimo scenarijus, pritaikytus pagal paros rimtą, – viskas priklauso nuo finansinių galimybių. Svarbiausia, kad stilistika netrukdytų funkcionalumui.

Pasak ekspertų, investuoti reikėtų ne tik į vizualiai patrauklų, bet ir kokybe pasižymintį vonios akcentą, kadangi vonios kambarys yra viena iš tų erdvių, kurių tikrai nesinori dažnai atnaujinti. Todėl čia ypač svarbu rinktis patikimus įrenginius ir sprendinius, pradedant nuo instaliacinių sistemų, baigiant apdailos medžiagomis ar santechnikos prietaisais. Tą patį reikėtų galvoti ir apie stilistinę vonios kambario pusę – kad po kelerių metų vonios kambarys neatrodytų moraliai pasenęs. Tam visada tinka natūralių apdailos medžiagų deriniai: įvairūs akmenys, betonas, teracas ir panašiai. Kalbant apie šių dienų tendencijas, prabangūs akmenys, tokie kaip marmuras ar oniksas, užleidžia vietą šiltų koloritų smiltainiams ar teracui.  Gal kiek drąsesni posūkiai ir vonių praustuvų pasirinkimuose – dabartinės apdailos medžiagos leidžia praustuvus turėti ne tik keramikinius, bet ir natūralaus akmens, akmens masės, betono ar to paties teraco. Svarbu, kad apdailos medžiagos vonios kambariuose būtų praktiškos, lengvai prižiūrimos, higieniškos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *