Kaip išsirinkti ir teisingai naudotis belaidžiu krovikliu

Nors belaidžio krovimo technologija gyvuoja jau daugiau nei dešimtmetį, bėgant laikui ji smarkiai patobulėjo ir dabar išgyvena tikrąjį aukso amžių. Be laidų jau galime įkrauti savo išmaniuosius telefonus, laikrodžius ar belaides ausines. Ekspertai neabejoja, kad daugumos mūsų naudojamų prietaisų ateitis yra belaidė, todėl svarbu ją pažinti ir pradėti naudotis jau dabar.

Jūsų dėmesiui – Tomas Šakys, „Tele2“ priklausančio įrenginių serviso „Smart Master“ ekspertas, dalinasi naudingais patarimais, kaip išsirinkti jūsų įrenginiui tinkamą belaidį įkroviklį ir kaip efektyviai bei greitai įkrauti savo telefoną.

Veikimo principas

Belaidis krovimas yra paprastesnis ir išmanesnis būdas įkrauti jūsų įrenginius. Jis išlaisvina nuo būtinybės kaskart ieškoti įkroviklio ir prijunginėti painius laidus. Naudojant belaidžio krovimo technologiją, užtenka padėti telefoną ant belaidžio kroviklio. O toliau – elementari fizika.

Belaidžio kroviklio korpuse paslėptos metalinės ritės spinduliuoja magnetinį lauką, kuris, pasiekęs įrenginio viduje esančias analogiškas rites, virsta elektros energija. Taip nedideliu atstumu galima perduoti elektros energiją be jokių laidų. Ir jokios magijos.

Kaip žinoti, ar jūsų telefonas palaiko belaidį krovimą

Belaidžio krovimo funkciją turi visi flagmanai ir dauguma kitų naujausių išmaniųjų įrenginių. Jūsų telefono modelis turi būti suderinamas su pasirinkta belaidžio krovimo stotele. Tai yra, jis turėtų palaikyti „Qi“ standartą. Nors rinkoje esama ir kitų belaidžio krovimo standartų, „Qi“ yra pats populiariausias ir naudojamas visų didžiųjų gamintojų. Jei jūsų telefonas neturi šios technologijos, galite papildomai ant įrenginio uždėti specialų „Qi“ dangtelį – adapterį.

Belaidis įkroviklis šiuo metu dažniausiai naudojamas kaip papildoma telefono įkrovimo priemonė namuose ar darbo vietoje, tačiau ilgainiui šis būdas turėtų tapti vis dažnesnis ir pajėgesnis. Ateityje jis netgi galėtų visiškai pakeisti įprastą laidinį krovimą ir leistų telefonų gamintojams atsisakyti jungčių.

Šiandien šis sprendimas labiausiai vertinamas dėl savo patogumo ir estetikos. Niekam nepatinka susiraizgę laidai, o belaidis kroviklis atrodo gražiai ir tvarkingai, užima nedaug vietos. Iš naujų telefonų pakuočių pamažu išimant įkroviklius, belaidžių įkroviklių poreikis gali dar labiau augti.

Belaidžių įkroviklių skirtumai ir privalumai

Belaidžių įkroviklių pasirinkimas šiandien itin didelis. Jų galite rasti įvairios formos ir dydžio. Belaidžius įkroviklius galima suskirstyti pagal tai, kaip ant jų padedamas išmanusis įrenginys. Tai gali būti stoveliai arba kilimėliai.

Pirmieji patogesni naudoti darbo vietoje, nes telefono ekranas bus visada atsuktas į jus, tad patogiai matysite pranešimus. Antrieji yra tiesiog kraunantys kilimėliai – užtenka ant jų padėti telefoną. Guma padengti, minkštesni kilimėliai bus mažiau slidūs. Tai svarbu, jei jūsų įrenginio korpusas padengtas slidžiu stiklu.

Jei dažniausiai telefoną kraunate naktį, rinkitės belaidį įkroviklį be papildomų LED indikatorių – jūsų miego netrikdys žybsinčios šviesos. Belaidžio kroviklio ričių skaičius įkrovimo greičiui įtakos neturi, bet kuo jų daugiau, tuo lengviau bus pastatyti įrenginį į teisingą krovimo poziciją. Būtent dėl šios priežasties, lengviausia naudotis apvaliais belaidžiais įkrovikliais – taip daug lengviau surasti tinkamą įkrovimo centrą.

Pastaruoju metu vis labiau populiarėja dviejų dalių belaidžiai įkrovikliai, skirti įkrauti du išmaniuosius įrenginius vienu metu, pvz. telefonui ir išmaniajam laikrodžiui. Įkrovimo greitis dėl to nesumažėja, todėl tai patogus sprendimas, turintiems kelis belaidį krovimą palaikančius įrenginius.

Kokį belaidį įkroviklį rinktis savo telefonui?

Iš vartotojų mėgstamiausių įkroviklių verta paminėti naujuosius „Apple MagSafe Charger“, kurie pasirodė kartu su „iPhone 12“ telefonų serija. Jie ypatingi tuo, kad magnetinės įkrovimo sistemos dėka akimirksniu randama optimali pozicija, kurioje telefonas kraunasi tolygiai. Be to, tai yra pirmasis oficialus, paties „Apple“ pristatytas belaidis įkroviklis.

Tai pat populiarūs prieinama kaina ir funkcionalumu pasižymintys „Baseus“ įkrovikliai. Dauguma jų turi specialų įtampos matuoklį, kuris padeda nustatyti kaip kraunasi telefonas, ar tinkama jo padėtis. Puikiai vertinami ir „Samsung“ belaidžiai įkrovikliai.

Visgi, paprasčiausia išsirinkti įkroviklį bus aiškiai įvertinus savo poreikius ir lūkesčius. Jei belaidį įkroviklį namuose ar biure jau turite, galite pagalvoti apie belaidį įkroviklį automobilyje. Ypač patogūs tokio tipo įkrovikliai su magnetiniu laikikliu – taip pritvirtinę savo telefoną, galėsite jį įkrauti kelionės metu.

Taip pat ne visi žino, jog dauguma naujausių „Android“ flagmanų turi specialią abipusio įkrovimo funkciją. Tai reiškia, kad jūsų telefonas gali tapti belaidžiu įkrovikliu ir įkrauti kitus įrenginius, pavyzdžiui, kitą telefoną, išmanųjį laikrodį ar net belaides ausines. Tam reikia tik aktyvuoti „Reverse Wireless Charging“ funkciją. Žinoma, tai nėra tinkamas sprendimas kasdieniam išmaniųjų įrenginių įkrovimui, tačiau išskirtiniais atvejais pagelbėti tikrai gali.

Dažniausios belaidžio įkrovimo klaidos

Geriausiai belaidžio krovimo galimybes išnaudosite tuomet, jei tai darysite teisingai. Svarbiausia užduotis kraunant telefoną belaidžiu būdu – rasti tinkamą poziciją, kurioje telefonas gali krautis tolygiai. Uždėjus telefoną ne tiesiai ant belaidžio kroviklio centro, telefonas atsijunginės nuo įtampos. Toks „šokinėjimas“ ir nestabilus krovimas stipriai eikvoja telefono bateriją. Norint to išvengti, reikėtų uždėjus išmanųjį ant įkroviklio, po kelių sekundžių patikrinti ar matote krovimo simbolį ir jis neišsijunginėja.

Kita galima klaida – telefono krovimas su netinkamu telefono dangteliu arba neišėmus iš jo pašalinių daiktų. Nors įprastai su belaidžiu įkrovikliu galite krauti telefoną net ir nenuėmę telefono dangtelio, itin storą arba metalinį dangtelį nuimti yra būtina. Taip pat prieš krovimą iš telefono dangtelio išimkite visus pašalinius daiktus – korteles, monetas ir kita. Dėl jų telefonas ir kroviklis gali labai įkaisti.

Efektyviam telefono krovimui taip pat svarbus tinkamas belaidžio įkroviklio laido blokelis. Nuo jo priklauso krovimo sparta ir galingumas, todėl rekomenduojama tiek belaidžius įkroviklius, tiek blokelius jiems įsigyti oficialiuose, autorizuotuose salonuose. Nekokybiški įkrovikliai gali greitai sugadinti telefono bateriją arba tiesiog tinkamai neatlikti savo funkcijos.

One thought on “Kaip išsirinkti ir teisingai naudotis belaidžiu krovikliu

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *