Kaip išsirinkti ventiliatorių arba oro kondicionierių

Nors mes, lietuviai, esame labai ištroškę šilumos, tačiau kelias dienas pasilaikius temperatūrai arti 30 laipsnių, pavargstam nuo karščio. Vienas būdų atsivėsinti – įsigyti oro kondiconierių ar ventiliatorių.

 Oro kondicionieriai

 Ekspertai pataria, kaip reikėtų išsirinkti oro kondicionierių. Šių prietaisų siūloma įvairiausių – mobilieji, montuojami ant sienos, pakabinami lubose, kasetiniai.

Pasak specialistų, reikėtų atkreipti dėmesį į kondicionieriaus galingumą. Jeigu reikia atvėsinti didesnę patalpą, verta rinktis galingą kondicienierių. Tik reikėtų atkreipti dėmesį, kad galingi kondicionieriai, jei įjungti visu galingumu, gali ir peršaldyti.

 Vis dėlto patariama rinktis ne vieną galingą atvėsinti kelioms patalpoms, o kelis kiekvienai patalpai.

Ekspertai teigia, kad siekiant atvėsinti 20 kvadratinių metrų ploto patalpą, reikėtų pirkti apie 2,5 kW galingumo kondicionierių, 30 kv. m –  3,5 kW oro kondicionierių.

Vėsa nebus tokia maloni, jei oro kondicionierius kels didelį triukšmą. Pasak specialistų, geriausiai įsigyti kondicionierių, kurio triukšmingumo lygis yra ~60 dB.

Dar vienas oro kondicionieriaus privalumas – galimybė nustatyti greitį. Didesnis greitis greičiau atšaldys patalpas, tačiau jei norisi tik palaikyti vėsą, galima nustatyti mažesnį greitį.

Kondicionierius gali ir rinkti drėgmę, nevėsindamas  patalpų.

Ventiliatoriai

Dar viena vėsinimo priemonė – ventiliatoriai. Jie gali būti pagaminti iš plastiko, taip pat – metalo. 

Šie prietaisai taip pat yra galingesni ir silpnesni. Anot ekspertų, vienam žmogui atsivėsinti patalpoje reikėtų maždaug 50 W galingumo ventiliatoriaus.

Specialistai sako, kad kuo didesni sparnai, tuo tolygiau paskirstomas, taip pat ir šaldomas, oras. Tap pat pataria įsigyti ventiliatorių, kurio sparnuotė būtų ne mažesnė kaip 40 centimetrų.

Galima įsigyti ir ventiliatorių be sparnuočių.  Jis yra su specialiu lanku, iš kurio dideliu greičiu išpučiamas oras. Pasak eskpertų, tokie ventiliatoriai žymiai tylesni negu veikiantys su sparnuotėmis.

Geriausia pasirinkti ventiliatorių, kurio sukimosi kampas yra 360 laipsnių. Taip prietaisas  lengvai paskirstys orą po visą patalpą. Dar efektyvesnis toks ventiliatorius, kai yra galimybė reguliuoti ventiliatoriaus pasvirimo kampą bei stovo aukštį. Taip galima nukreipti atvėsintą orą norima kryptimi.

Pasak specialistų, idealiausias ventiliatoriaus triukšmo lygis – 25-30 decibelų.

Ventiliatoriai gali turėti ir papildomų funkcijų. Tai – naktinio režimo nustatymas, kai pritildomas įrenginio veikimas naktį, jonizacijos funkcija, ventiliatorių galima sujungti su oro drėkintuvu, laikmatis įgalina užprogramuoti ventliatoriaus įjungimo ar išjungimo laiką.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *