Kaip prižiūrėti veidą neišleidžiant daug pinigų?  

Kiekvienas, ypač moterys, nori, kad jų veidas būtų gražus. To siekia įvairiomis priemonėmis – mokamomis grožio procedūromis, namuose natūraliomis priemonėmis.

Grožio procedūros gali tikrai nemažai kainuoti, o darantis visas jas salonuose, galima išvaistyti net ir visos šeimos biudžetui įtaką darančias sumas. Todėl keli patarimai, kaip rūpintis veidu, kad neišleistumėte daug pinigų ir būtumėte gražios.

Neatsakingai naudojate rūgštines priemones

Kelias gražios odos link yra ilgas ir reikia nusiteikti skirti tam laiko. Net jei ir vaikštote pas kosmetologę reguliariai, procedūros namuose tik pagelbėtų – jų pagalba išlaikytumėte odos priežiūros tęstinumą ir pasiektumėte efektyvesnių rezultatų.

„Namuose galima susikurti tikrą grožio saloną, tačiau ne visas jame atliekamas procedūras galima atkartoti – nepiktnaudžiaukite šveitimo procedūromis ir rūgštiniais preparatais. Ypač vasarą reikėtų vengti rūgštinių priemonių arba jas naudoti tik vakare, o ryte dar papildomai naudoti apsaugas nuo saulės. Taip pat atsargiai naudokite išpopuliarėjusį retinolį (vitaminą A) – dažna, atlikdama tokias procedūras pati, gali odai tik pakenkti arba sulaukti nemalonių efektų, tokių kaip odos bėrimas ar paraudimas“, – aiškina BENU vaistinių Sveikos Odos instituto ekspertė Ramunė Uosienė.

Per daug pasikliaujate  „namudinėmis“ kaukėmis

Nors kosmetologių naudojamos priemonės gali sudirginti odą namuose, tai nereiškia, kad reikėtų rinktis namų gamybos veido priemones. Pavyzdžiui, veido kaukes iš šaldytuve esančių ingredientų ekspertė vertina skeptiškai.

„Tai moterys praktikavo senovėje, kai nebuvo tokios pažangios medicinos ir kosmetologijos, kokią turime dabar. Tikrai geriau reguliariai naudoti patikimas ir kokybiškas veido priemones, nei teptis kaukėmis iš maisto produktų. Tokias procedūras galima daryti nebent kaip pramogą“, – sako R. Uosienė, tačiau pabrėžia, kad tokias kaukes gali būti pavojinga naudoti nežinant savo alergenų. Pavyzdžiui, kai kurių moterų oda gali alergiškai sureaguoti į tam tikrus produktus, tarkime, citrusus. Taip odai bus padaryta daugiau žalos nei naudos.

Tikitės stebuklo po vienos procedūros

Kosmetikos specialistė įspėja visas, tikinčias sulaukti rezultato po vienos procedūros – veido odos priežiūra yra kasdienės grožio rutinos dalis. Norint gauti staigų efektą, galima naudoti momentinio poveikio priemones – ampules ar veido kaukes. Tačiau jos suteiks trumpalaikį poveikį ir pravers tik ruošiantis šventei ar vakarienei.

„Ilgalaikiai rezultatai pasiekiami tik su kasdiene ir sisteminga veido priežiūros rutina. Pavyzdžiui, kiekvieną dieną ryte ir vakare reikėtų kruopščiai nuvalyti makiažą, tonizuoti ir drėkinti veidą, naudoti serumus pagal odos tipą ar esamas problemas, ir tik tokiu būdu pasieksite matomų rezultatų“, – sako R. Uosienė.

Jūsų pastangas nusveria neigiamas saulės poveikis

Vasarą tai ypač svarbu, tačiau ir kitais metų laikais specialistė pataria nepalikti namų be apsauginio kremo nuo saulės. Veidą juo tepti reikėtų kas kelias valandas – saulė itin žalinga veido odai, ji sausina ir skatina senėjimo procesus. Dažnai klaidingai galvojama, kad patepus veidą apsauginiu kremu neįdegsite – tai mitas. Veidas įdegs, tačiau bus apsaugotas nuo žalingo saulės poveikio.

„Lepinkite veidą papildomomis drėkinančiomis procedūromis, ypač praleidus dieną saulės kaitroje. Vakarais naudokite drėkinančias lakštines kaukes, drėkinančius serumus ar naktines veido kaukes, kurios atstato veido odos drėgmės balansą. Taip pat nepamirškite ir savo lūpų – jos taip pat jūsų veido odos dalis. Norint išvengti sausėjančių ir skilinėjančių lūpų, jas reikėtų tepti apsauginiu kremu ar vazelinu su SPF apsauga“, – pataria kosmetikos specialistė.

pixabay.com nuotr.

2 thoughts on “Kaip prižiūrėti veidą neišleidžiant daug pinigų?  

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *