Kaip taupyti elektros energiją namuose

Tarptautinės energijos agentūros duomenimis, su energijos gamyba susijusi CO2 emisija praėjusiaisi metais buvo 33 milijardai tonų. Ekspertai teigia, kad CO2 emisija yra vienas pagrindinių veiksnių, dėl kurio keičiasi klimatas. Klimato kaita lemia didžiules sausras, uraganus, kitas anomalijas. Dėl to būtina taupyti ir elektros energiją. Tai ne tik normalizuos planetos būklę, bet ir yra naudinga patiems, ypač dabar, kai taip pabrango elektra. Kadangi daugiausia elektros namuose sunaudoja buitiniai prietaisai, pateikiame kelis patarimus, kaip jais naudotis, kad suvartotume kuo mažiau elektros energijos. Nors atrodo smulkmenos, tačiau elektros skaitiklis suksis lėčiau.

 Turi įtakos net baldų išdėstymas

 Elektros taupymui įtakos turi netgi baldų išdėstymas. Juos sustatykite taip, kad  į namus patektų kuo daugiau šviesos. Tuomet reikės rečiau spaudinėti elektros jungiklį, tai reiškia, ir naudoti elektros energijos.

Prietaisus keiskite taupesniais

Taupiosios elektros lemputės sunaudoja žymiai mažiau elektros energijos, tad paprastąsias lemputes pakeiskite į taupiąsias. Skelbiama, kad Jungtinėje Karalystėje žmonės taip sutaupo iki 20 proc. elektros energijos.

Jei tenka atsisakyti senų buities prietaisų, juos keiskite taupia, tai yra kuo aukštesnės energijos klasės buitine technika, nes ji naudoja mažiau energijos. Už tokius prietaisus sumokėsite daugiau, tačiau ilgainiui šios išlaidos atsipirks d4l taupomos elektros energijos.

Šaldytuvas ir šaldiklis

Nors šiuolaikiniai šaldytuvai vartoja nedaug elektros energijos, vis dėlto keli patarimai padės bent kiek sumažinti elektros sąnaudas. Reikėtų žinoti, kad tam labai svarbus veiksnys yra optimali šaldytuvo temperatūra. Pasak ekspertų,  taupiausi nustatymai – +3,5 pačiame šaldytuve ir – 18 šaldiklyje.

Dar viena detalė – šaldytuvas turi būti užpildytas 60-90 proc. tūrio, kadangi tuščias naudoja daugiau elektros energijos.

Patariama stebėti ir šaldiklį – jei ledo storis yra 5 milimetrai ir didesnis, vertėtų šaldiklį atšildyti.

Skalbkite kuo mažesnėje temperatūroje

Ekspertai teigia, jog apie 90 proc. energijos skalbyklė sunaudoja vandens šildymui. Dėl to patariama skalbti +30–+40 laipsnių temperatūroje. Aukštesnėje rūbus plaukite tik tada, kai tai tikrai būtina.

Dar vienas patarimas – skalbyklė turi būti visiškai prikrauta.

Kompiuteris, televizorius, mobilusis telefonas

Dabar neįsivaizduojame savo gyvenimo be kompiuterio, televizoriaus, mobiliojo telefono. Nors, atrodytų, naudodami šiuos prietaisus minimaliai suvartojame elektros energijos, vis dėlto net ir šiuo atveju galima sutaupyti.

Elektros sąnaudas mažins gerai sureguliuotas televizoriaus ekrano ryškumas – jį galima padidinti šviesiu metu ir sumažinti, kai tamsu. Netgi tai, kokiu garsumu klausomės muzikos, įtakoja elektros energijos sunaudojimo kiekį – pavyzdžiui, elektros daugiau sunaudosite garsiai klausydamiesi muzikos, kadangi garsiakalbims reikia daugiau elektros energijos.

Spausdintuvą patariama laikyti išjungtą, o įjungti tik prireikus ką nors atspausdinti.

Naudojant kompiuterius, mobiliuosiuos telefonuos, planšetes, sutaupyti galima įjungus energijos taupymo funkcijas. Tam reikėtų patikrinti įrenginių nustatymus, atlikti keletą pakeitimų. Taip pat patariama išjungti nenaudojamas programas, kas taipogi reikalaus mažiau energijos, taip pat bus taupomos įrenginių baterijos.

Virtuvėje taip pat galima sutaupyti 

Dar keletas patarimų – šeimininkaujantiems virtuvėje. Virdulyje užkaiskime tik tiek vandens, kiek jo sunaudosime tam kartui. Elektrinę viryklę išjunkime likus kelioms minutėms iki maisto gaminimo pabaigos.  Gamindami su elektrine virykle, patiekalus virkime, kepkime vieną po kito – ant tos pačios kaitvietės.  Jei valgį kepate orkaitėje, šį procesą stebėkite per stiklą. Kaskart atidarydami dureles mažinate temperatūrą joje, todėl orkaitė naudoja daugiau energijos atstatyti temperatūrai.

Net ir nenaudojami eikvoja elektrą

Verta žinoti, jog net nenaudojami, tačiau budėjimo režimu veikiantys įrenginiai, tarp jų – ir  į elektros tinklą įjungtas mobiliojo telefono kroviklis, nuolat naudoja elektros energiją. Todėl patariama  visus nenaudojamus elektros prietaisus išjungti iš elektros lizdo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *