Septyni keisčiausi gyvūnai, kurie gali šokiruoti

Pasaulyje knibždėte knibžda įvairiausių gyvūnų rūšių. Vienus iš jų mes dieviname, kitų bijome, o trečiais… negalime atsistebėti. Pristatome septynis keisčiausius pasaulio padarus, kurie gali ne tik nustebinti, bet ir šokiruoti.

Raudonlūpė raja

Ši žuvis aptinkama Galapagų salose. Šis sutvėrimas išskirtinis tuo, kad turi kojytes, o jos tikrai praverčia, nes plaukikė iš šios žuvies tikrai ne kokia, todėl jos vandenyno dugnu ropinėja. Tačiau įdomiausias šios žuvies akcentas, ko gero, net ne jos kojytės, o… ryškios, raudonos lūpos! Argi ne gražuolė?

Dvispalvis omaras

Harley Quin – dviejų atspalvių omaras tapo tikra savo akvariumo žvaigžde, kai išsinėręs iš kiauto atskleidė, jog pusė jo kūno yra žalsvai žydros, o kita pusė ryškiai raudonos spalvos.

Tikimybė, jog omaro šonai bus dviejų skirtingų spalvų yra viena iš maždaug 50 milijonų. O dar retesnis variantas yra priešingos žnyplių spalvos, kurios sudaro įspūdį, kad Harley „padalintas“ net į keturias dalis.

Margasis omaras buvo sugauta Bridlingtone, Rytų Jorkšyre 2010 metais ir nuo tada yra prižiūrimas „Scarborough“ jūrų pasaulio centro darbuotojų.

Dvigalvis vėžlys

Rugpjūčio mėnesį amerikietė Kathleen Talbot buvo šokiruota, kuomet rado dvigalvį vėžlio jauniklį, bandantį kirsti kelią Hiudsone (JAV).

Moteris nusprendė pasaugoti gyvūną nuo pro šalį lekiančių automobilių, kol šis pasieks kitą gatvės pusę. Staiga ji pastebėjo, kad šis vėžlys yra kitoks. Dėl blogo oro, padaras buvo labai purvinas, todėl iš pradžių amerikietė pagalvojo, kad jis turi tris priekines kojas. Tačiau kai parsivežė jį namo ir nuplovė, moteris nustėro išvydusi dvi gyvūno galvas.

Vėžlį šeima nusprendė pasilikti, kaip naminį gyvūnėlį, kurį(iuos) pavadino Franku ir Šteinu.

Penkiakojis ėriukas

Nedaug trūko ir dėl papildomos kojos šis žavingas ėriukas būtų visai neišgyvenęs, tačiau jis nebuvo linkęs pasiduoti. Keistasis avies jauniklis gimė praėjusių metų vasario mėnesį viename Prancūzijos ūkyje, kuris priklauso Yvan Delage. Nė vienas iš kitų vados jauniklių neturėjo jokių pakitimų, išskyrus mažąjį, kuris po pievą bėgiojo ne ant dviejų, o net ant trijų priekinių kojų.

Natūraliai avys, gimusios su papildomomis galūnėmis neišgyventų, tačiau šis laimingas ėriukas, rodos, nepatiria jokių neigiamų pasekmių ir netrukus po gimimo jau dūko su broliais ir seserimis laukuose.

Gyvatė su viena koja

Garbaus amžiaus kinė Dean Qiongxiu vos negavo širdies smūgio, kai prabudusi pamatė gyvatę, laipiojančią miegamojo sienomis. Tačiau 66 metų močiutę ištiko dar didesnis šokas, kai ji pastebėjo, kad, be uodegos, roplys dar turi ir vieną koją.

Išsigandusi moteris griebė batą ir mušė gyvatę iki mirties. Vėliau, „užmarinavusi“ keistąjį gyvį butelyje su alkoholiu, nusiuntė jį į „Life Sciences“ departamentą, Vakarų Kinijos universitete. Čia mokslininkai ištyrė 40 centimetrų ilgio roplį ir bandė atspėti, kas gi galėjo sukelti tokio tipo mutaciją.

Baltoji orka

Neseniai prie Rusijos krantų mokslininkai užfiksavo nepaprastai retą gyvūną – baltąją orką. Šis plėšrus žinduolis sukėlė nemažą sąmyšį kuomet išniro visai šalia tyrėjų valties tarp Ramiojo vandenyno Onekotano ir Paramuširo salų.

Kitas baltas banginis, pavadintas Ledkalniu, prieš du metus tapo tikra pasaulio sensacija, kuomet mokslininkai jį pastebėjo bei įamžino plaukiojantį Beringo jūroje ties Komandoro salomis (Rusija).

Ryklys-ciklopas

Nors atrodo lyg ši būtybė būtų atkeliavusi iš senovės mitų, tačiau keistąjį ryklio jauniklį žvejai rado 2011 metų spalio mėnesį Meksikoje.

Turintis tik vieną akį padaras iš pradžių buvo laikomas apgaule. Tačiau, biologas Felipe Galvan-Magana patvirtino, kad, iš mirusios motinos gimdos išpjautas, gyvūnas yra realus. Vėliau, mokslininkas paaiškino, kad dvi akys suaugo į vieną dėl retai pasitaikančios genetinės ligos.

One thought on “Septyni keisčiausi gyvūnai, kurie gali šokiruoti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *