Kelionė autobusu – kad būtų komfortiška ir neprailgtų

Nors nuvykti į užsienio šalį greičiausia yra skrendant lėktuvu, tačiau norint daugiau pamatyti, renkamasi keliones autobusu. Ne vienas, net ir labai norėdamas keliauti šia transporto priemone,  nedrįsta važiuoti, nes bijo įvairių sunkumų. Tačiau specialistai sako, kad to nereikėtų baimintis, ir pataria, kaip elgtis, kad kelionė būtų patogi ir nevarginanti.

Kokioje vietoje autobuse sėdėti

Daugelis nori sėdėti prie lango, kad galėtų stebėti aplinką, ar pasidėjus kelioninę pagalvę nusnausti. Sėdint prie lango galite šiek tiek izoliuotis nuo kitų, pavyzdžiui, užsisukti į kampą ir skaityti. Bet sėdint prie lango, jausitės lyg užspaustas, nebus vietos pasijudinti. Prie praėjimo rekomenduotina sėdėti aukštesniems asmenimis, kad būtų galima ištiesti kojas ir prasimankštinti.

Nemažai keliautojų nori rezervuoti vietas pačiame priekyje, o jeigu dviaukštis autobusas, tada prie panoraminio stiklo viršuje. Ekspertai pataria prieš renkantis vietas įvertinti, kur važiuosite. Sėdėti priekyje tikrai smagu, viskas matosi per didelį langą, bet nakties metu atsipalaiduoti ir miegoti gali neleisti kitų automobilių ir kelio šviesos, taip pat vairuotojo klausoma muzika. Pavyzdžiui, keliaujant per kalnus, kur kalnų serpantinai siauri ir vingiuoti, kur vos prasilenkia du autobusai, gali tapti baugoka stebėti kelią.  Jeigu sėdėsite dviaukščio autobuso priekyje, turėkite omenyje, kad iš autobuso išlipsite beveik paskutiniai. Sėdėti gale nėra patogu, nes labiausiai jaučiasi autobuso lingavimas, dėl to gali pykinti. Sėdėti prie išėjimo durų, viduryje, visai neblogai – greitai išlipsite ir grįšite atgal į savo vietą, tačiau šalia yra tualetas, o tai reiškia, kad kiti keliautojai vis vaikščios pirmyn atgal pro jus.

Anot saugumo specialistų, saugiausia sėdėti autobuso viduryje, nes avarijos atveju dažniausiai nukenčia arba autobuso priekis, arba galas.

Kaip laikyti daiktus

Turėkite prie saves krepšelį su būtiniausiais daiktais, kurių gali prireikti važiuojant. Lagaminai ir kitas sunkus bagažas dedamas į autobuso bagažinę,  sustojimų metu jos niekas neatidarinės dėl kokios nores smulkmenos. Tad patartina šalia saves turėti vaistus, kroviklius, užkandžius, dokumentus, kosmetiką, skėtį ir šiltesnius rūbus.

Gėrimai su elektrolitais


Keliaujant autobusu, daugelis žmonių vengia skysčių, nes bijo, kad prireikus nebus galimybės pasinaudoti tualetu. Dabar nauji autobusai turi WC, bet naudojimasis jais vis tiek ribojamas, nes visas turinys vežamas kartu. Verta pasiimti gėrimų su elektrolitais, arba vandenyje tirpių miltelių, kurie padės numalšinti troškulį ir ne taip greitai pripildys šlapimo pūslę.

Kad kvapai neerzintų bendrakeleivių

 Turėkite sveikų užkandžių. Venkite maisto, turinčio daug druskos, nes tai sukels didelį troškulį. Maistas kelionei turi būti kuo neutralesnis. Nepatariama imti aitraus kvapo produktų, pvz. konservų, šprotai, marinuoti produktų. Nes kvapai gali erzinti šalia jūsų sėdinčius žmones. Puikus maistas kelionei yra vaisiai, daržovės, riešutai bei džiovinti vaisiai, javainiai, liesa mėsa.

Nakčiai – ausų kištukai ir kaukė akims

Jeigu žinote, kad reikės keliauti ir naktį, būtinai turėkite su savimi miegojimo kaukę akims bei kokybiškus ausų kištukus. Važiuojant naktį miegoti neleidžia pravažiuojančių automobilių šviesos, kelio apšvietimas. O jeigu keliausite vasaros metu – ir ankstyva rytinė saulė. Atsiriboti nuo aplinkos padės ausų kištukai. Šios abi priemonės padės naktinės kelionės metu, nes autobuse naktį ne visiems pavyksta miegoti, todėl daugelis keleivių plepa, juokiasi, vairuotojai klauso muzikos.

Pledas reikalingas net ir vasarą

Užtikrinti didesnį komfortą padės speciali kelioninė kaklo pagalvėlė. Tai puikus daiktas, su kuriuo išvengsite kaklo skausmo. Su ja patogu ir miegoti, ir važiuoti dienos metu. Būtinai pasiimkite šiltesnį pledą, ar kokį apsiaustą, kuriuo galėtumėte jaukiai apsigobti miegodami. Jo gali prireikti ir keliaujant vasarą, kai kondicionieriai veikia visu pajėgumu,

 Turėdami kojines arba šlepetes galite važiuoti be batų

Pasiimkite atsargines kojines, kurias galėtumėte pasikeisti, jeigu pėdos suprakaituotų. Taip pat su švariomis kojinėmis galite važiuoti be batų, tai bus kur kas maloniau ir patogiau. Vasaros metu galite pasiimti paprastas šlepetes, kurias galėsite avėti vietoj batų autobuse. Su jomis greitai galėsite nubėgti sustojimų metu iki tualeto, ir nereikės kaskart autis batų.

Sustojimų metu pasimankštinkite

Pasinaudokite kiekviena atsiradusia proga prasimankštinti ir pratempti kūną. Kai tik autobusas sustoja, išlipkite, pasivaikščiokite, padarykite tempimo pratimų. Tai suaktyvins kraujotaką, padės išvengti kojų tinimo bei pakels nuotaiką.

Turėkite dantų šepetėlį, drėgnų servetėlių

Būtinai turėkite šalia savęs popierinių ar drėgnų servetėlių. Jos pravers norint nusišluostyti prieš/ po valgio rankas, padės atgaivinti veido ar kaklo odą jeigu suprakaituosite. Turėkite šalia dantų šepetėlį, kad ryte, autobusui sustojus, galėtumėte išsivalyti dantis, tai suteiks gaivos ir švaros jausmą.

 Ką veikti autobuse

Važiuojant kartais pabosta stebėti besikeičiančius vaizdus, tad patartina užsiimti tuo, ką mėgstate daryti. Pavyzdžiui, skaityti mėgstamą žurnalą ar knygą, klausyti muzikos, žiūrėti serialus. Prieš važiuodami pilnai pasikraukite elektronikos prietaisus, nors dabar daugelis autobusų turi rozetes. Turėkite omeny, kad naktį autobuse šviesos būna išjungtos, todėl jeigu planuosite skaityti, pasirūpinkite apšvietimu, tam puikiai tinka elektroninės knygos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *