Kelionė į Maldyvus – informacija keliaujantiems

Maldyvai – vienas rojaus kampelių, kuriame pailsėti norėtų daugelis lietuvių. Nuostabi gamta, skaidrus vandenyno vanduo suteikia nuostabiausių akimirkų.  Svajojantiems nuvykti į šią šalį pateikiame įdomios informacijos, kurią naudinga žinoti.

Vienintelė religija – islamas

Maldyvai – tai salų valstybė Indijos vandenyne, į pietvakarius nuo Indijos. Maldyvų plotas – 298 kv. km, valstybę sudaro 1 190 koralinių salų, iš kurių tik 200 gyvenamos, o dar 91 sala yra kurortai. Maldyvų salos yra suskirstytos į 26 salų grupes – atolus. Salos tęsiasi 823 km iš šiaurės į pietus ir 130 km iš rytų į vakarus. Maldyvai yra mažiausia Azijos valstybė, tiek gyventojų, tiek ploto atžvilgiu. Taip pat ši valstybė laikoma lygiausia pasaulyje, nes didžiausias natūralus paviršiaus aukštis yra tik 2,3 metro.

Sostinėje Malėje įsikūrę apie 100 tūkst. gyventojų, šalyje iš viso gyvena apie 436 tūkstančius gyventojų. Pagrindinės etninės grupės dravidai, indai ir sinalezai, taip pat arabai ir afrikiečiai.  Valstybinė kalba – maldyvų (Dhivehi). Taip pat plačiai naudojama anglų kalba. Šalies religija – islamas (100 % musulmonų sunitai).

Kada vykti į Maldyvus geriausia

Maldyvai baras

 

Maldyvuose vyrauja tropinis, karštas klimatas. Yra skiriami du sezonai – sausasis, trunkantis nuo lapkričio iki kovo ir lietingasis, trunkantis nuo birželio iki rugsėjo. Tinkamiausias laikas poilsiui Maldyvuose yra tarp gruodžio ir balandžio, sausojo sezono metu. Poilsiaujant nuo spalio iki lapkričio trunkančio drėgnojo sezono metu gali pasitaikyti stiprių vėjų. Maldyvuose temperatūra svyruoja nuo 24°C iki 33 °C šilumos ištisus metus.

Didelis vaisių, jūros gėrybių pasirinkimas

Salose itin didelis vaisių pasirinkimu, mat ten auga bananai, kokoso riešutai, avokadai, citrusiniai vaisiai, ananasai. Taip pat dažnai valgoma. įvairiais būdais paruošta žuvis, ypač vertinamas tunas. Maldyvų gyventojai, gamindami savo tradicinius patiekalus, negaili druskos, pipirų, čili pipirų, česnakų, svogūnų. Pavyzdžiui, mashuni – vienas tradicinių patiekalų iš tuno, kuriame šių prieskonių tikrai netrūksta. Vertėtų paragauti ir Miruhuleeboava – tai pikantiškai paruoštos pjaustytos aštuonkojo kojos. Jūrų gėrybių bei vaisių mėgėjams ši vieta – tikras rojus.

Kokios yra technologijos, pinigai

Elektros įtampa – 240 voltų, tad reikalingas adapteris („tarpininkas“ – elektros srovės suderintuvas – keitiklis).

Nerekomenduojama gerti vandentiekio vandens. Patartina geriamo vandens nusipirkti. Viešbučiuose siūlomas į buteliukus supiltas geriamas vanduo.

Skambinti galima iš viešbučių. Šalies kodas +960. Lietuvos mobiliojo ryšio operatorių abonentai be problemų naudojasi savo mobiliaisiais telefonais, jei įjungta “roaming” paslauga.

Nuo Lietuvos laikas skiriasi +3:00 val. (Malėje).

Maldyvų piniginis vienetas – rufija, kurią sudaro 100 larių. 1 euras ~ 18 rufijų (MVR), 1 JAV doleris ~ 15 rufijų (MVR). Tačiau oficialiai kurortuose galima atsiskaityti doleriais ir pagrindinėmis kreditinėmis kortelėmis.

Arbatpinigiai Maldyvuose nėra skatinami.

Viešbutyje galima apsistoti už 70 eurų

Maldyvuose didelis viešbučių pasirinkimas, tinkamą galima išsirinkti atsižvelgiant į poreikius bei galimybes. Čia kreipiamas dėmesys į detales, prabangą, todėl yra nemažai itin prabangių viešbučių su nuostabiu vaizdu pro langą ir užburiančiu grožiu viduje. Kokybiškame viešbutyje įmanoma apsistoti už 70 eurų (kaina už naktį dviem žmonėms).

Maldyvai paplūdimys

Reguliaraus transporto nėra

Reguliaraus transporto susisiekimo tarp salų nėra, todėl viešbučio atstovai Jus sutiks oro uoste ir nuveš į pasirinktą salą. Visi pervežimai, priklausomai nuo atstumo, vykdomi sraigtasparniais, hidroplanais, kateriais arba motorinėmis valtimis – donhi.

Reikalavimai atvykstantiems į Maldyvus

Privalomų skiepų tam, kad būtų leista įvažiuoti į Maldyvus, nėra. Dėl papildomos informacijos ir rekomenduojamų skiepų kreipkitės į savo gydytoją arba skambinkite į „Užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės centrą“ telefonu (8-5) 23 00123. Daugiau informacijos: www.ulac.lt/keliautojams 


Būtinai prieš kelionę įsigykite medicininių išlaidų draudimą!

Vykstant į Maldyvus trumpalaikiam vizitui, būtina turėti Lietuvos Respublikos pasą (asmens tapatybės kortelė šioje šalyje negalioja). Paso galiojimo laikas turi būti ne trumpesnis kaip 6 mėn., po išvykimo iš šalies.

Vizų nėra.

Į Maldyvus draudžiama įsivežti alkoholinius gėrimus, pornografinius leidinius, nuotraukas ar filmus, narkotikus bei kitas psichotropines medžiagas, kiaulienos produktus, ginklus.

Iš Maldyvų draudžiama išvežti vėžlius, vežlių kiautus, koralus.

Jei abejojate dėl kokių nors vežamų daiktų, pasiteiraukite dėl jų muitinės pareigūnų prieš praeidami kontrolės postą.
Daugiau informacijos apie reikalavimus kertant Maldyvų sieną: http://www.customs.gov.mv

Ką vertėtų žinoti

Vertėtų žinoti, kad įstatymas draudžia degintis be viršutinės maudymosi kostiumėlio dalies ar nuogiems.

Įeinant į šventyklas turėtų būti uždengtos kojos ir pečiai.

Norint filmuoti ar fotografuoti, kai kuriuos archeologinius paminklus ir tam tikras religines vietas, mokamas nedidelis mokestis.

Turistų pamėgtuose kurortuose saugu, pasitaiko smulkių vagysčių, tačiau rimti nusikaltimai (turistų pagrobimai, užpuolimai) – retas reiškinys.

Vis dėlto rekomenduojama imtis atsargos priemonių keliaujant į Maldyvų sostinę Malę, ypač vengti politinių demonstracijų, kartais pasižyminčių antivakarietiška retorika.

Sostinėje taip pat padidėjęs vietinių gaujų aktyvumas.

Šalyje veikia negausus kraštutinių pažiūrų musulmonų tinklas, turintis ryšių su keliomis radikaliomis organizacijomis užsienyje.

Griežtos bausmės už narkotikų vartojimą, gabenimą ir realizavimą.

Reikia atkreipti dėmesį į tai, kad oficiali Maldyvų religija – islamas, ir šalyje veikia griežti su tuo susiję įstatymai. Šalyje draudžiami kitų religijų atstovų susirinkimai, pavyzdžiui, Biblijos studijos.

Yra nedidelė rizika užsikrėsti Zika virusu.

Žemas medicinos paslaugų lygis.

Dėl įvykių, galinčių atsiliepti jūsų kelionei, rekomenduojama atidžiai sekti vietinę žiniasklaidą anglų kalba.

Ką vežti lauktuvių?

Lauktuvės. Kokosiniai padėkliukai, medinės žuvys, marškinėliai, mediniai ir iš austrių kiautų pagaminti nacionaliniai indai, rankomis austi dirbiniai ir t. t.  Masinis kriauklių ir vėžlių šarvų pirkimas skatina vietinius gyventojus žudyti šiuos gyvūnus, todėl jiems gresia visiškas išnykimas. Kiekvienas turistas turėtų žinoti, kad išvežti iš Maldyvų tokius “suvenyrus” griežtai draudžiama.

Kokios lankytinos vietos Maldyvuose?

  • Nacionalinis muziejus. Jame eksponuojama gausi įvairių radinių kolekcija, atspindinti šalies istoriją. Tarp saugomų daiktų galima pamatyti sostus, karališkuosius skėčius nuo saulės, baldus, kostiumus, monetas, ginklus, šarvus ir kt.
  • Sultono parkas. Puiki vieta pailsėti, pasisemti įkvėpimo, energijos, paskaityti knygą.
  • Penktadienio mečetė (Hukuru Miskiiy). Tai seniausias tokio pobūdžio statinys šalyje. Ji pastatyta 1658 metais, valdant sultonui Ibrahimui Iskandarui.
  • Singapūro turgus. Čia lankosi be galo daug žmonių, norinčių įsigyti skanių produktų, ypač žuvies.
  • Malės žuvų turgus. Itin lankytina vieta, kurioje galima įsigyti šviežios skanios žuvies bei įvairiausių vaisių, daržovių.
  • Aasaari Miskiiy mečetė – istorinis objektas, dvelkiantis gilia praeitimi.
  • Fenfushisaloskoralų mečetė – tai itin įspūdinga vieta tiems, kam patinka mečetės, tad aplankyti būtina.
  • Budistų šventyklos griuvėsiai. Juos rasite Thoddu saloje, kuri turi apie 1400 gyventojų, ir kurių pagrindinis pragyvenimo šaltinis – žvejyba.
  • Prezidento rūmai. Prezidento rūmai iškilo 1906 metais. Juos įsakė pastatyti tuo metu šalį valdęs sultonas, kuris norėjo rūmus skirti savo sūnui.
  • Islamic Centre– paminklas, mečetė, tai, be ko nebūtų islamo istorijos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *