Kelionės lėktuvu: kaip išvengti nuostolių

Lietuvaičiams per pandemiją gerokai užsisėdėjus namuose, kelionių troškulys vyte veja į užsienius – atsikvėpti, pailsėti, pažinti naujas šalis. Deja, pasibaigus keliones trukdžiusioms vienoms problemoms, prasidėjo kitos. Tai – oro bendrovių darbuotojų streikai, stabdantys svajones išvykti į svečias šalis. Pranešama, kad dėl šios priežasties rugpjūčio mėnesį pasaulyje neįvyks daugiau kaip 25 tūkstančiai numatytų skrydžių. Iš jų apie 60 proc. turėjo būti vykdomi Europoje.

 Nusiteikti, kad gali būti nesklandumų, ir iš anksto tam pasiruošti

Viena svarbiausių keliaujančių iš mūsų šalies lėktuvais jungčių yra Vokietija – ypač į egzotines šalis išskrendama iš Miuncheno, Frankfurto. Deja, šios šalies skrydžių bendrovė „Lufthansa“ pranešė, kad atšauks tūkstantį skrydžių.

Ne ką geresnė padėtis ir kitose valstybėse ne tik mūsų žemyne, bet ir Jungtinėse Amerikos Valstijose, Azijoje.

Tokios situacijos, kai pasiimi atostogas, susiruoši ir kupinas lūkesčių nuvyksti į oro uostą,  o čia paaiškėja, jog lėktuvo skrydis atšauktas, sukelia didžiulį stresą, nusivylimą. Dėl to, kad visi planai sugriuvo ir, kaip sakoma, likai prie suskilusios geldos. Dėl to sukyla emocijos, nepasitenkinimas.

Pasidomėkite sąlygomis ir taisyklėmis

Kad tokių emocinių smūgių išvengtume, specialistai pataria keletą dalykų.

Pasak jų, reikia nusiteikti tam, kad  skrendant jungiamuoju skrydžiu, kai reikia persėsti kažkuriame oro uoste, tačiau iš jo toliau tęsti kelionės nėra galimybės, oro linijų bendrovės neatlygintinai suteikiami alternatyvaus skrydžio bilietai būna brangesni, negu pigių skrydžių oro vežėjų.

Dėl to, pries įsigydamas lėktuvo  bilietus, žmogus turėtų žinoti, kokios  taisyklės tokiu atveju taikomos, nes aviakompanijos nurodo konkrečias bilietų įsigijimo sąlygas.

Kadangi garantijų nėra, ar tikrai pavyks pasiekti galutinį kelionės tikslą, specialistai pataria neskubėti rezervuoti viešbučių, kadangi neįvykus kelionei, bus patirta papildomų išlaidų.

Beje, skrendant užsakomaisiais skrydžiais,  už juos, taip pat viešbučio bei kitas rezervacijas, atsako kelionių organizatorius.

Patariama prisiminti, kad daugiausiai keleivių būna savaitgaliais ir švenčių dienomis, todėl, esant galimybei, geriausiai keliauti darbo dienomis.

Kokios kompensacijos priklauso vėluojant skrydžiams arba kelionei neįvykus

Ypač dažnai lėktuvai vėluoja, tad prisieina laukti ne valandą ar dvi. Tokiu atveju žinotina, jog skrendant Europos oro bendrovių lėktuvais, jei skrydis vėluojant išvykstant, keleivis turi teisę į pagalbą, kompensaciją, nemokamą maitinimą (kai kuriais atvejais – ir apgyvendinimą) bei atgalinį skrydį, atsižvelgiant į vėlavimo trukmę ir skrydžio atstumą.

Jei į galutinę paskirties vietą lėktuvas atskrido vėluodamas daugiau nei 3 valandas, jo keleiviai turi teisę į kompensaciją (nuo 250 iki 600 eurų). Kompensacija nemokama, kai lėktuvas vėlavo dėl ypatingų aplinkybių. Jas oro vežėjai turi įrodyti pateikdami tam tikrus dokumentus. Dėl kompensacijos reikėtų kreiptis į skrydį vykdančias oro linijas.

Jei skrydis apskritai buvo atšauktas, keleivis turi tris galimybes: reikalauti kompensacijos, pakeisti skrydį arba atgalinį skrydį. Vežėjų bendrovės taip pat privalo suteikti pagalbą oro uoste.

Jei apie skrydžio atšaukimą klientui buvo pranešta likus mažiau nei 14 dienų iki numatytos išvykimo datos, jis turite teisę į kompensaciją (nuo 250 iki 600 eurų). Aviakompanija privalo įrodyti, ar jam asmeniškai buvo pranešta apie skrydžio atšaukimą ir kada. Kompensacijos neverta tikėtis, jei oro vežėjas gali įrodyti, kad skrydis atšauktas dėl ypatingų aplinkybių, kurių nebūtų buvę galima išvengti net ir imantis visų įmanomų priemonių.

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *