Kiaušinių lukštų privalumai

Kaip kiaušinių lukštus paruošti naudojimui

Kad paruoštumėte kiaušinių lukštų miltelius, kuriuos vėliau galėsite naudoti, gerai nuplaukite dar nevirtus kiaušinius šiltame vandenyje. Paskui perskelkite, išleiskite laisvėn kiaušinių trynius bei baltymus ir vėl gerai išplaukite lukštus. Būtinai išvalykite plėveles nuo vidinių lukštų sienelių ir keliolika minučių palaikykite tik ką užvirusiame vandenyje. Paskui 2-3 valandas padžiovinkite ant popierinio rankšluosčio ir sumalkite kavamale.

Sumaltus kiaušinių lukštus galima naudoti įmaišant juos į jau pagamintus patiekalus, o galima ir įmaišyti į citrinų sultis (su citrinų sultimis organizmas geriau įsisavina kalcį). Kiaušinių lukštų miltelius, sumaišytus su citrinų sultimis galite naudoti ruošdami įvairias salotas.

Taip paruoštus kiaušinių lukštus gali naudoti ir suaugę, ir vaikai. Labai mažiems vaikams duoti taip paruoštų kiaušinių lukštų reikėtų tik itin mažomis dozėmis, o vėliau, atsižvelgiant į vaikų amžių dienos dozė gali būti nuo 1,5 iki 3 gramų parai.

 1. Kiaušinių lukštai gydo įvairias ligas:

 • Ėduonį.
 • Osteoporozę.
 • Stuburo ligas.
 • Dantenų kraujavimą.
 • Irzlumą.
 • Alergiją.
 • Sergant asma padės išvengti stiprių priepuolių arba bent jau sušvelnins juos.
 • Padės gydantis dvylikapirštės žarnos opaligę.
 • Kiaušinių lukštai padės gydant nudegimus, viduriavimą, gastritą, akmenligę.
 1. Kiaušinių lukštų naudojimas prisotina organizmą kalciu.
 2. Mažiems vaikams kiaušinių lukštų naudojimas padės kaulų formavimuisi.
 3. Naudodami kiaušinių lukštus apsisaugome nuo radioaktyvių medžiagų.
 4. Stipriname plaukus ir nagus (bent kartą savaitėje naudokite 1/3 šaukštelio kiaušinių lukštų miltelių su 2 kapsulėmis žuvų taukų).
 5. Balti kiaušinių lukštai padės išbalinti skalbinius (sutrintus kiaušinių lukštus dėkite į maišelį medžiaginį, užriškite ir dėkite drauge su baltais skalbiniais).
 6. Kiaušinių lukštų milteliena paskanina kavą (kavos skonis taps stipresnis, neliks kartumo, be to, tirščiai greičiau nusės ant dugno.
 7. Kiašinių lukštų milteliais galima išvalyti nuo kalkių arbatinuką arba termosą nuo nebeišsivalančių nešvarumų ( į arbatinuką ar termosą įberkite kiaušinių lukštų miltelių, įpilkite iki pusės indo vandens, gerai krestelkite kelis kartus ir palikite nakčiai).
 8. Galite kuo puikiausiai išplauti taukuotą keptuvę ar kepimo skardą.
 9. Gerai patręšti prieš sodinant darže ką nors. Tik labai jau daug reikės tų kiaušinių lukštų – kvadratiniam metrui – 100 kiaušinių lukštų! Bet toks žemės patręšimo būdas labai gerai prieš sodinant agurkus, pomidorus, bulves. O jeigu jūs susmulkinsite kiaušinių lukštus ir pabarstysite jais žemę aplink augalus, atbaidysite šliužus. Galite patręšti ir kambarinius augalus (kiaušinių miltelius užpilkite vandeniu, o po paros jau galite laistyti kambarines gėles.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *