Kokias klaidas darome skalbdami drabužius?

Nors drabužius skalbiame itin dažnai, tačiau klaidos, sugadinančios drabužius ar kitus audinius, vis atliekamos. Dažniausia klaida – per aukšta temperatūra, tačiau pasitaiko, kad pasirenkama netinkama buitinė chemija, jų naudojama per daug ar per mažai, o kartais situaciją gali išgelbėti papildomos skalbimui skirtos priemonės. Pasak lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ komunikacijos ir įvaizdžio departamento vadovės Ernestos Dapkienės, parduotuvėse yra itin platus buitinės chemijos prekių, skirtų skalbimui, asortimentas. Tad kaip išsirinkti tinkamas ir kaip išvengti klaidų?

Kaip išsirinkti tinkamiausias skalbimo priemones?

Dar drabužių, rankšluosčių, patalynės ir kitų audinių pirkimo metu svarbu atkreipti dėmesį į etiketėje esančią informaciją apie audinį – ar jį galima skalbti skalbimo mašinoje, kokia skalbimo temperatūra yra rekomenduojama bei kitą informaciją. Svarbu, kad savo savybėmis panašūs audiniai būtų skalbiami kartu, o jų spalva gali visiškai neturėti įtakos.

Renkantis skalbimo priemonę svarbu suprasti, kokia jos forma jums patinka labiausiai – skalbimo gelis, skystas skalbiklis, skalbimo milteliai ar skalbimo kapsulės. Skalbimo kapsulės dėl patogumo populiarėja – jų nereikia dozuoti, o dauguma gamintojų siūlo jau skalbimo priemonės ir minkštiklio derinį vienoje kapsulėje.

Skalbimo klaidos – kokios jos ir kaip jų išvengti?

Skalbimo klaidų gali būti labai įvairių, tad ir jų vengimui skirta prevencija skiriasi. Norint išvengti klaidų ir nesugadinti audinių, svarbiausia yra pasirinkti tinkamą skalbimo temperatūrą ir pagal audinius parinktas skalbimo priemones bei jų kiekį.

  • Drabužiuose esančių dėmių netrinkite. Dėl trinties dėmė gali tapti dar sunkiau įveikiama, be to, audinys gali daug greičiau nusidėvėti. Norint panaikinti dėmę svarbu veikti greitai – pasirinkti tinkamą dėmių valiklį ir jį ne trinti, o tepti ar naudoti pagal instrukciją. Deja, apklausos duomenys rodo, kad žmonės dėmių neišvengia, o įsigyjamo dėmių valiklio kiekis per pusmetį prilygsta 1 000 pilnų standartinio dydžio vonių.
  • Naudojama per daug skalbimo priemonės. Per didelis kiekis skalbimo priemonės sudaro daugiau putų, todėl drabužiai gali būti ne iki galo išskalauti, o priemonės perteklius kauptis skalbimo mašinoje ir sudaryti palankią terpę kauptis bakterijoms. Tačiau kietam vandeniui reikia kiek daugiau skalbimo priemonės, todėl geriausia visuomet tikrinti gamintojo rekomendacijas, esančias ant pakuotės.
  • Netinkamai paruošti drabužiai gali sugadinti kitus kartu skalbiamus drabužius. Prieš skalbimą būtina užtraukti iki galo užtrauktukus, nes jie gali sugadinti jautresnius audinius. Tačiau sagų užsagstyti nereikėtų – sagų kilpos gali išsitampyti ir dėl to drabužis gali nebetikti dėvėjimui.
  • Skalbinių minkštiklio nauda. Skalbinių minkštiklį naudokite tik tiems audiniams, kuriems jį galima naudoti – šią informaciją rasite drabužio ar kito audinio etiketėje. Minkštiklis padengia audinius specialiu sluoksniu, todėl audiniai tampa minkštesni, sumažėja jų susidėvėjimas, padidėja atsparumas dėmėms ir sumažėja statinis sukibimas. Minkštiklio aromatas taip pat labai svarbus, pavyzdžiui, kalnų gaiva kvepiantys patalus gali padėti greičiau užmigti.

2 thoughts on “Kokias klaidas darome skalbdami drabužius?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *