Koks yra toksiškiausias namų apyvokos daiktas?

Jungtinės Karalystės Karališkosios chemijos draugijos mokslininkai išsiaiškino, kurie daiktai, rasti daugelyje namų ir butų, laikomi nuodingiausiais aplinkai. Specialistų teigimu, tai yra atviros senų dažų skardinės.

Kodėl jie pavojingi?

Ekspertai paaiškino, kad dažuose esantys polimerai planetai kenkia tiek pat, kiek plastikiniai maišeliai. Jie ilgai išlieka Žemės paviršiuje ir neigiamai veikia atmosferą. Be to, polimerai kartais prasiskverbia į vandens tiekimo sistemą ir net į maistą.

Mokslininkai atliko apklausą, siekdami išsiaiškinti, koks dažnas šis įprotis. Paaiškėjo, kad apskritai britų namuose galima rasti daugiau nei 50 milijonų litrų dažų. Tokio tūrio, ekspertų skaičiavimais, Tauerio tiltui perdažyti pakaktų 2,3 tūkst. kartų.

Kaip jų atsikratyti?

 Dažniausiai žmonės tiesiog išmeta dažus į sąvartynus, ir tik du procentai atliekų patenka perdirbimui ar pakartotiniam naudojimui.

Mokslininkai patarė iš anksto paskaičiuoti reikiamą medžiagos kiekį, kad neliktų dažų pertekliaus. Ekspertai pabrėžė, kad tai žymiai sumažins žalą planetai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *