Paskutinės minutės kelionė: laukti ar ne?

Paskutinės minutės pasiūlymas – tai specialiųjų kelionių pasiūlymų rūšis, kuomet siūloma įsigyti paslaugas su didžiule nuolaida per ypač trumpą laiką. Jis galioja tiek užsakomiesiems skrydžiams, tiek viešbučiams, tiek kruizams, tačiau dažniausiai – pilnai sudarytiems kelionių paketams, keliaujant autobusu ar lėktuvu. Svarbiausias šių pasiūlymų bruožas – labai ribotas vietų skaičius, į kurį pretenduoja visi kraštiečiai, laukiantys tokių pasiūlymų. 

Nėra garantijos, kad tikrai išvyksite

 Tokius pasiūlymus kelionių organizatoriai pateikia matydami, kad, artėjant išvykimo laikui, lėktuve ar autobuse vis dar yra laisvų vietų ir, norėdami surinkti pilną grupę, siūlo keliauti pigiau. Vis dėlto mėgstantiems planuoti keliones iš anksto, būti užtikrintiems, tačiau besigundantiems mažomis kainomis, rizikuoti ir laukti paskutinės minutės neverta. Ypač tada, kai keliaujama su mažais vaikais, o keliautojai tiksliai žino, kur nori vykti ar turi labai ribotą atostogų laiką konkrečiomis datomis. Tokiais atvejais delsimas gali nepasiteisinti, o bilietai norimomis datomis stipriai pabrangti ar jų visai nelikti, tad tektų paskubomis rinktis kitą kelionę. Pradėti atostogas nuo nemalonumų juk nenori nė vienas mūsų.

Gali tapti puikiu sprendimu

Tačiau išties yra nemažai situacijų, kai paskutinės minutės kelionė gali tapti puikiu sprendimu spontaniškoms atostogoms. Jei mėgstate nuotykius, greitai prisitaikote prie besikeičiančių aplinkybių ir jums smalsu išbandyti įvairias keliones, nesate prisirišęs prie vienos šalies, netikėtai pamatytas pasiūlymas gali tapti akstinu planuoti savo atostogas būtent pagal pateikiamas sąlygas. Gal netikėtai atsirado laisvo laiko, gal pasikeitė kolegų planai ir galite susikeisti atostogų datas, o gal norite apdovanoti save ar artimuosius už metų pasiekimus ir paruošti staigmeną? Kelionės – puiki mintis visais šiais atvejais.

Kam labiausiai tinka paskutinės minutės kelionės?

  • Studentams, kurie turi kelis mėnesius atostogų per metus, o ir per mokslo metus gali trumpam atitrūkti be skaudžių pasekmių. Jei turite ribotą biudžetą ir daug laisvo laiko – pasidairykite paskutinės minutės pasiūlymų ir galbūt būsite vienas tų laimingųjų, kuriam pavyks įsigyti svajonių atostogas už išties nedidelę kainą.
  • Verslininkams ir laisvai samdomiems darbuotojams, kurie gali laisvai planuoti savo laiką ir pasiimti darbus kartu su savimi. Tokiu atveju telieka patikrinti, ar viešbutyje veikia kokybiškas bevielis internetas, ir susikrauti lagaminą.
  • Nuotykių mėgėjams, nuolat ieškantiems pigių kelionių ir norinčių ištrūkti bent savaitgaliui. Turint laiko ir „žvejojant“ gerus pasiūlymus internete, galima aplankyti ne vieną šalį per trumpą laiką. Kelionės į Turkiją, Egiptą, Graikiją, Europos sostines ar net tolimą Aziją paskutinę minutę gali būti parduodamos su didžiule nuolaida.
  • Nuolaidų ieškotojams, kuriems svarbiausia ne kur ir kada skristi, ar ką pamatyti, o rasti nuolaidą, ja pasinaudoti, sutaupyti ir pasigirti draugams. Šis keliautojų tipas dažniausiai pasakoja ne apie tai, ką nuveikė atostogų metu, bet kaip pigiai sugebėjo susiorganizuoti atostogas.

Apsispręsti reikia itin greitai

Taigi, jei priklausote vienai iš šių grupių ar tiesiog jaučiate, kad mirtinai reikia poilsio, o per darbus neradote laiko susiorganizuoti kelionės, pasvarstykite galimybę pasinaudoti paskutinės minutės pasiūlymu. Vis dėlto atminkite, kad geriausia kaina siūlomas labai ribotas kiekis kelionės paketų, tad reikalinga itin greita reakcija, ne tik randant pasiūlymą, bet ir jį įsigyjant. Paskutinės minutės pasiūlymai visose kelionių agentūrose yra tie patys, todėl patariama negaišti laiko ir pinigų važinėjant po visą miestą ar skambinėjant per visas kelionių agentūras ir ieškant mažiausios kainos – kol bėgiojat, pasiūlymai dingsta. Likus kelioms savaitėms iki išvykimo, jei yra laisvų vietų, kelionę galima įsigyti maždaug trečdaliu pigiau, o likus vos kelioms dienoms, net ir už perpus mažesnę kainą nei pradiniame pasiūlyme. Tik atminkite, kad kuo pigiau, tuo daugiau papildomų sąlygų – pasirinkę keliauti paskutinę minutę, neturėsite galimybės keisti skrydžių, datų, viešbučio. Tad apsvarstykite savo prioritetus, ir jei kaina užima vieną svarbiausių vietų, drąsiai išbandykite keliones paskutinę minutę.

Kaina gali nukristi ir iki 70 proc.

Kelionių organizatoriai (pvz., Novaturas, Teztour, Itaka  ir kt.) specialiąsias kainas planuoja likus maždaug dviem savaitėms iki kelionės. Tuo metu pasiūlymo kainos būna mažesnės maždaug 10-30%. Jeigu iki kelionės lieka 1-3 dienos ir lėktuve/viešbutyje/kruiziniame laive dar yra keletas neužpildytų vietų, pateikiama specialioji žemų kainų paskutinė minutė. Tokių pasiūlymų kaina paprastai nukrenta nuo 50 iki 70 procentų. Tuomet norinčiųjų būna žymiai daugiau, nei vietų už šią kainą. Kurorto sezono pradžioje ir pabaigoje kelionių kainos būna mažesnės.

 Kada galima tikėtis krentančių kainų?

Sparčiai pingančių kelionių pasiūlymų galima tikėtis likus iki kelionės pradžios:
– poilsinėms kelionėms – ne daugiau kaip 14 dienų.
– pažintinėms kelionėms – ne daugiau kaip 15 dienų.
– kelionėms į tolimus kraštus – ne daugiau kaip 30 dienų.

Niekas negali žinoti, kaip žemai gali nukristi kaina laukiant dar ilgiau.

Kada tokių pasiūlymų mažiausiai?

Paskutinės minutės pasiūlymų būna labai mažai, išvis nebūna arba jų kainos būna gerokai aukštesnės per moksleivių atostogas, nes tuomet šeimos su vaikais vyksta atostogauti ir laisvų vietų lėktuvuose ir viešbučiuose lieka vis mažiau.

Sezono įkarštyje, kuomet pasaulis masiškai atostogauja, ypač Europos kurortuose, – liepą ir rugpjūtį – tiek paskutinės minutės pasiūlymų, tiek paslaugų kainos yra gerokai aukštesnės.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *