Kaip šunį ir katę išmokyti gyventi drauge

Daugelis gyvūnų mylėtojų, auginančių katę ir šunį drauge, sunkiai randa būdą, kaip juos paversti draugais. Geriausia išeitis yra išmokyti katę ir šunį sugyventi draugiškai, laikantis kelių paprastų žingsnių.

 1 žingsnis. Pirmą kartą atsivežę į namus naująjį augintinį, pasistenkite jį laikyti atskiroje patalpoje. Svarbu, kad abu gyvūnai užuostų ir girdėtų vienas kitą, tačiau nematytų. Taip leisite naujajam gyvūnui susipažinti su nauja aplinka, o senajam saugiai būti savo erdvėje.

2 žingsnis. Paimkite seną rankšluostį ar marškinėlius ir suvyniokite naują augintinį. Tuomet nuneškite rankšluostį ar marškinėlius į senojo augintinio kambarį ir padėkite šalia. Jis pradės uostinėti ir pajus naujo gyvūno kvapą, prie kurio pamažu pripras.

3 žingsnis. Tai turėtų vykti vieną ar dvi valandas. Po to gyvūnus sukeiskite ir perkelkite į prieš tai buvusio kambarį. Naujajam gyvūnui dabar šalia padėkite senojo augintinio kvapo rankšluostį ar marškinėlius.

4 žingsnis. Dabar abu augintiniai turės progą susipažinti ir užmegzti draugišką kontaktą. Laikykite abu keturkojus skirtingose tų pačių durų pusėse. Padėkite šalia durų šiek tiek ėdalo ar kitų jų megstamų dalykų, žaislų abiems augintiniams. Mėgaudamiesi savo ėdalu ir žaisdami jie girdės ir užuos, kad šalia yra kitas gyvūnas. Tai leis sukurti tarp jų teigiamą atmosferą.

5 žingsnis. Kai pastebėsite, kad gyvūnai neberodo susidomėjimo vienas kitu ir nebesistengia užuosti vienas kito pro durų apačią, pereikite prie kito žingsnio. Toliau reikės pasirūpinti gyvūnų supažindinimu gyvai, tačiau atskiriant juos per užtvarą ar stiklinę sieną. Iš pradžių tarp augintinių gali kilti įtampa, kuri pamažu nuslūgs.

6 žingsnis. Kai gyvūnai bus nurimę, supažindinimo procesą paverskite aktyvesniu. Pavyzdžiui, galite atsivesti abu augintinius į tą patį kambarį. Šunį laikykite už pavadžio, o patys sėdėkite ant sofos. Katė galės ramiai, savo tempu artintis prie šuns. Šunys paprastai pradeda loti, pastebėję naują gyvūną savo teritorijoje, tikėdamiesi jį išgąsdinti ir nuvyti. Jei šuo taps agresyvus ir norės pulti katę, sudrausminkite jį apipurkšdami trupučiu vandens. Svarbiausia yra neleisti šuniui susiformuoti įpročio pulti ir sekioti katę. O katė turi jaustis rami, kad šuo jos nepuls ir neerzins. Jei šuo ims loti ant katės, turite jį įpratinti paklusti komandai „ne“ ar „negalima“ ir leisti suprasti, kad katė irgi yra gyvūnas.

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *