Šuo nori būti su šeimininku ir kelionėje  

Būsimų atostogų planavimas gali suteikti daug džiaugsmo, tačiau kuriant išvykos planus, dažnai kyla klausimas, ką daryti su mylimu šeimos augintiniu. Ši problema tampa nemenku galvos skausmu keturkojo šeimininkams, išsiruošusiems keliauti ir negalintiems apsispręsti, ar verta į kelionę jį pasiimti kartu. Gyvūnų specialistai perspėja ir pataria, ką daryti, kad net ir kelioms dienoms šeimininko paliktas augintinis nepatirtų didelio streso.

Pasak specialistų, žmonės nori pasiimti gyvūnus kartu į keliones, kadangi keturkojai yra tapę šeimos nariais, todėl atostogauti su augintiniais yra priimtina. Svarbus ir kitas – gyvūno savijautos – aspektas: keliaujant su gyvūnais išvengiama neigiamų streso pasekmių pačiam augintiniui.

Kiekvienas augintinis turi jausmus, jaučia stresą, ilgisi, todėl ilgi išsiskyrimai su šeimininkais, ypač jei gyvūnas paliekamas jam svetimų žmonių priežiūroje, turi neigiamą pusę – gyvūnas nerimauja, liūdi, sumažėja jo apetitas, aktyvumas. Grįžus šeimininkams iš atostogų keturkojis šeimos narys net gali rodyti nepasitenkinimą, jog buvo paliktas. Rodydamas pyktį jis gali atsisakyti bendrauti su šeimininku ar net valgyti.

Palikto gyvūno streso lygis išvykus šeimininkams atostogauti gali skirtis dėl jų veislės ir charakterio savybių. Šunys būna labai skirtingų charakterių, vieni dėl savo savybių, labai greitai gali priprasti prie svetimų žmonių. Tokiu atveju stresas bus minimalus. Kiti šunys būna itin atsargūs, jautrūs, baikštūs – tokie gyvūnai itin sunkiai pripranta prie nepažįstamų žmonių, todėl jų patirto streso lygis bus žymiai didesnis išvykus šeimininkams atostogauti.

Patirto streso lygis priklauso ir nuo to, su kuo gyvūnas išvykus šeimininkams, yra paliekamas. Ekspertai pataria šunį palikti jam pažįstamoje aplinkoje, su pažįstamais žmonėmis, todėl jis turi veiklos, nenuobodžiauja,  patiria mažiau streso. Taip, jis gali paverkti, paliūdėti, tačiau palikus šunį nepažįstamiems žmonėms gali būti dar blogiau.

Nors kelionės kartu su augintiniais vis populiarėja, patariama atsižvelgti į tai, su kokiu gyvūnų norime keliauti, Katė keliauja su mumis ženkliai rečiau, daugelis kačių visai neišeina iš namų, kadangi šeimininkas gyvena mieste, bute. Katė, jei ji neturi įpročių keliauti, jaus daug didesnį stresą kelionėje nei palikta namie su kitų žmonių priežiūra. Visai kitokia situacija yra su šunimi. Šuo jausis žymiai geriau keliaudamas, negu būdamas paliktas nepažįstamų žmonių priežiūrai, nes jam namai yra ten, kur yra jo šeimininkas.

Siekiant mažinti gyvūnų ir jų šeimininkų stresą keliaujant, planuojant kelionę patariama pasidomėti, kokie dokumentai augintiniui yra reikalingi, ar gyvūnai yra laukiami vietose, kuriose norima apsistoti. Keturkojų šeimininkai turėtų prieš kelionę pasidomėti, ar viešbutis arba kita vieta, kurioje planuojama apsistoti, priima gyvūnus.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *