Tobulos vienišiaus kelionės paslaptys

Keliauti su šeima ar draugais visada yra įdomu, smagu ir malonu. Tačiau kartais aplinkybės susiklosto taip, kad planai nesutampa, o į ilgai lauktą kelionę išsiruoši vienas.  O gal nori tiesiog atsipūsti nuo aplinkinių ir sąmoningai leistis į kelionę be kompanionų? Kad ir kaip bebūtų, ši galimybė turi daug privalumų: tau nereikia prie nieko prisitaikyti, kažko laukti, už kažką atsakyti išskyrus patį save.

Keliavimas vienam turi privalumų ir trūkumų. Dalinamės kelionių ekspertų patarimais, kaip išvengti nesusipratimų, o išvyka kad suteiktų tik malonių patyrimų,  maksimumą malonių įspūdžių.

Iš anksto pasidomėk vieta, kur atostogausi

Prieš kelionę verta žinoti  šalies, į kurią ketini vykti, ypatumus. Kai kuriose valstybėse galioja įstatymai, už kurių pažeidimus gresia netgi laisvės atėmimo bausmė. Pavyzdžiui, iš Egipto negalima išvežti kriauklių ir koralų. Teisėsaugos pareigūnai, tavo bagaže radę tokių suvenyrų, nedelsdami gali sulaikyti.

Be to, per nacionalines šventes kai kuriose šalyse lankytinos vietos, įstaigos ir net ligoninės gali būti uždarytos. Todėl įsitikink, kad tavo kelionės metu tokių datų nėra.

Apie viešbutį įdėmiai perskaityk „Booking“ puslapyje, jei nuomoji butą „Airbnb“, įsitikink, kad savininkas gerai vertinamas ir tavęs neapgaus.

Pagalvok apie savo bagažą

Pakuodamas lagaminą į kelionę, atsižvelk ne tik į poilsio vietos klimatą ir orą. Taip pat svarbu ir kitos šalies kultūrinės ypatybės. Tai ypač pasakytina apie musulmoniškas šalis. Vaikščiodamas ten su per daug atvirais drabužiais, gali sukelti vietos gyventojų nepasitenkinimą ir net pyktį. Todėl iš anksto pagalvok, ką vilkėsi, pasiimk tik būtiniausius ir idealiausiai tinkančius patogiam poilsiui.

Geriau neimk nepatogių batų ir drabužių, daiktų, jei nesi tikras, kad jų prireiks. Jei planuoji daug vaikščioti, gerai pagalvok apie patogų rankinį bagažą. Tam geriausiai tinka kuprinė.

Dalinkis išsamia informacija su artimaisiais

Net jei artimieji ir draugai nelydės tavęs kitoje šalyje, jiems nepakenks žinoti tavo kelionės detalių. Taigi artimiesiems tiksliai pasakyk, kur esi. Nurodyk jiems savo kelionės datas, miesto pavadinimą, apytikslį maršrutą. Nurodyk savo viešbučio kontaktus arba išsinuomoto buto adresą.

Labiausiai tikėtina, kad artimiesiems nereikės pasinaudoti šia informacija, ieškant tavęs,, tačiau atsarga gėdos nedaro.

Būk atsargus su nepažįstamais žmonėmis

Tie, kuriems mažiausiai reikėtų žinoti apie tave, yra vietiniai gyventojai ir kitų šalių turistai. Nereikėtų sakyti, kad atostogauji vienas, kur apsistojai. Kas žino, kokių ketinimų žmogus gali turėti. Jei pašnekovas tau pasirodo per daug įtartinas ar įkyrus, kuo greičiau nutrauk pokalbį, paaiškindamas, kad tavęs kitoje vietoje jau laukia draugai ar artimieji.

Žinoma, jokiu būdu neturėtumei vaišintis nepažįstamųjų siūlomais skanėstais ar su tokiais žmonėmis vykti į negyvenamas vietas.

Būk atsargus, tačiau bendrauk

 Vis dėlto, būdamas atsargus, nevenk ir bendrauti. Pabandyk apsikeisti pora draugiškų frazių su visais, kuriuos susitinki kelyje: pardavėjais, padavėjais, kitais turistais. Taip galėsi geriau pažinti skirtingų tautybių kultūrą ir netgi užmegzti naujas įdomias pažintis.

Tai taip pat gera proga mokytis užsienio kalbų ir sužinoti naudingos informacijos, pavyzdžiui, patogesnį maršrutą  tikslo link.

Saugok brangius daiktus

Nereikėtų visų vertingų daiktų laikyti vienoje vietoje. Išeidamas iš kambario, grynuosius pinigus įsidėk į skirtingas kišenes, o dalį pinigų ir kortelių palik kambaryje, geriausia – seife. Tokiu atveju, net jei tave apiplėštų, tam tikra pinigų dalis liks. Taip pat nesinešiok dokumentų originalų, nebent tai būtina. Iš anksto pasidaryk kopijas ir išsaugok jas telefone.

Jei kelionėje neplanuoji prabangių vakarienių ir dalykinių susitikimų, brangius laikrodžius, rankogalių segtukus ir kitus papuošalus geriau palik namuose. Pasivaikščiojimų ir ekskursijų metu jų neprireiks, tačiau jie gali patraukti vagišių dėmesį.

Informaciją užrašyk ir popieriaus lapelyje

Vienišiaus kelionėje užrašyk visą informaciją ne tik savo telefone, bet ir popieriaus lapelyje, kuri pravers nenumatytos situacijos atveju. Viešbučio, artimiausios ligoninės, tavo šalies ambasados ​​adresus, pagalbos numerius.

Gali prirašyti net ir keletą tokių lapelių ir laikyti juos skirtinguose krepšiuose ir striukėse. Jei vienas dings, bus kitas.

Būk pasirengęs išleisti daugiau

 Keliauti vienam yra brangiau nei keliauti su keliais žmonėmis. Nes šiuo atveju tu prisiimi visas pragyvenimo, maisto, kelionių išlaidas. Todėl, jei be kompanijos keliauji pirmą  kartą, padidink įprastą biudžetą perpus.

Vykdamas į kelionę vienas, turi gerai pasiruošti ir pozityviai nusiteikti. Tokios kelionės suteikia vertingos patirties ir naujų įdomių įspūdžių, svarbiausia, nebijoti palikti savo komforto zoną. Nė viena situacija nebus sudėtinga, jei būsi dėmesingas ir atsargus. O vienišiaus kelionė bus  puiki galimybė pačiam daryti tai, ką nori.

One thought on “Tobulos vienišiaus kelionės paslaptys

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *