Uoslė labiau lemia mūsų gyvenimą, nei galvojame

Supažindiname su keliais netikėtais faktais, susijusiais su uosle.

„Dešinianosiai“ ir „kairianosiai“

Žmogus visuomet įkvepia orą tik per vieną šnervę, kitos – audiniai būna pabrinkę, todėl ja nesinaudojama. Dienos metu daug kartų keičiamosšnervių pusės – tai kairioji, tai dešinioji tam, kad pailsėtų uoslės ląstelės ir būtų galima pasisemti naujų įspūdžių.

Tad esama „dešinianosių“ ir „kairianosių“ žmonių, taigi tokių, kurie didesniąją dienos dalį pirmenybę teikia vienai šnervei.

Vegetarai kvepia geriau

Kvepi tuo, ką valgai: mitybos įpročiai lemia žmogaus kvapą. Vienas Prahos (Čekija) tyrėjų nustatė, kad mėsos mėgėjai kvepia ne taip„skaniai“ kaip vegetarai.

Vyrai, kurie dvi savaites kasdien mėgavosi jautienos kepsniais, turėtų kurį laiką atsisakyti mėsos.

Po tokios pertraukos, moterų nuomone, stipriosios lyties atstovų prakaitas buvo malonesnis, švelnesnis ir labiau gundantis, bet ne vyriškas.

Baimė sustiprina uoslę

Tie, kurie jaučia baimę, gali geriau užuosti. Tai nustatė Čikagos (JAV) universiteto tyrėjai. Bandymo metu dalyvavusiems asmenims davė pauostyti beveik tokių pačių rožių kvapus, kurių pradžioje niekas negalėjo atskirti.

Kai po lengvo elektrošoko eksperimento dalyviai pajuto baimę, kvapus vieną nuo kito galėjo atskirti 70 proc. tikslumu.

Kiaušinėliui plyšus, striptizo šokėjos uždirba daugiau

Tokios išvados priėjo Naujosios Meksikos (JAV valstija) tyrėjai. Jie palygino kišenpinigius striptizo šokėjų su natūraliu ciklu ir jų kolegių, kurios vartojo kontracepcines piliules. Pastarosioms už kelnaičių buvo užkišama banknotų mažiau, nei pirmosiomis.

Kodėl? Į šį klausimą ekspertai atsako taip: kiaušinėlio plyšimo metu moterų kvapas labiau jaudinantis, jų pasirodymai išsiskiria didesniu pasitikėjimu savimi, ir dėl to labiau patraukia dėmesį.

Greipfrutų kvapas atjaunina

Plastikos chirurgai gali netekti darbo dėl Čikagos psichiatro Alano Hirscho atradimo: keli greipfruto lašai už ausų turi didesnį poveikį nei bet kokia grožio operacija!

A.Hirschas, kurio eksperimente dalyvavusios moterys išmėgino įvairias šio vaisiaus sulčių rūšis, paprašė vyrų nustatyti jų amžių.

Dailiosios lyties atstovės, kurios kvepėjo rausvaisiais greipfrutais, atrodė šešeriais metais jaunesnės nei buvo!

Malonūs kvapai dovanoja saldžius sapnus

Bochumo (Vokietija) tyrėjų komanda atliko eksperimentą, kuriame dalyvavo vyrai. Miego metu jiems davė pauostyti įvairių, – malonių ir nemalonių aromatų.

Eksperimento dalyviai teigė, kad prie nosies prikišus fekalijų kvapą, sapnavo nemalonius sapnus.

Užuodę apelsinų esencijos ar makšties išskyrų kvapus, vyrai sapnuodavo gražiausius pasaulio dalykus.

Panašų poveikį, anot Miunsterio (Vokietija) tyrėjų daro ir moterų prakaito kvapas. Jį pajutę, stipriosios lyties atstovai savo svajones iš darbo vietos „perkeldavo“ į asmeninį gyvenimą.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *