Nereikės iš anksto rezervuoti vizitų

Lietuvos piliečiams, panorusiems asmens tapatybės kortelę užsisakyti ir gauti per vieną darbo dieną, nebereikės iš anksto rezervuoti vizitų Migracijos departamento klientų aptarnavimo padaliniuose. Tokie asmenys nuo balandžio 3 dienos visuose skyriuose bus aptarnaujami gyva eile, informuoja Migracijos departamentas.

Asmens tapatybės kortelę, jei ji užsakyta, pavyzdžiui, pirmadienį iki 12 valandos, kitą darbo dieną bus galima atsiimti bet kuriame Migracijos departamento klientų aptarnavimo padalinyje jo darbo metu.

Iki šiol Lietuvos piliečiams, pageidavusiems asmens tapatybės kortelę užsisakyti ypatingos skubos tvarka, reikėjo iš anksto rezervuoti vizito laiką.

Be išankstinės rezervacijos gyva eile Migracijos departamento padaliniuose ir toliau bus aptarnaujami senatvės pensininkai, asmenys su negalia, klientai, atvykstantys atsiimti jau pagamintų dokumentų, o taip pat asmenys, pageidaujantys užsisakyti bei gauti pasą tą pačią dieną.

Pasą ypatingos skubos tvarka galima pirmos dienos pusėje užsisakyti bet kuriame Migracijos departamento klientų aptarnavimo skyriuje visoje Lietuvoje ir tą pačią dieną popiet atsiimti Vilniuje.

Praėjusiais metais Migracijos departamento darbuotojai Lietuvos piliečiams iš viso išdavė beveik 359 tūkst. asmens tapatybės kortelių. Daugiau kaip 13 tūkst. tokių dokumentų buvo užsakyta ir išduota per vieną darbo dieną.

Lietuvos piliečiams išduodamų asmens dokumentų daugėja ketvirtus metus iš eilės, o bendras pernai išduotų pasų bei asmens tapatybės kortelių skaičius yra didžiausias nuo pat 2013-ųjų, rodo Migracijos departamento turima statistika. 2023 m. Lietuvos piliečiams iš viso išduota 750 717 asmens dokumentų: 391 795 pasai ir 358 922 asmens tapatybės kortelės. Daugiau asmens dokumentų buvo išduota tik 2013-aisiais – 854 tūkst. Užpernai Lietuvos piliečiai iš viso atsiėmė 719 tūkst. asmens dokumentų, 2021 m. – daugiau kaip 510 tūkst., 2020 m. – 409 tūkst.

Ketverius pastaruosius metus fiksuojamą išduodamų asmens dokumentų skaičiaus didėjimą lėmė keli faktoriai: pasibaigusi COVID-19 pandemija, kuri paveikė dokumentų išdavimą 2020-aisiais, su ja susijusių draudimų keliauti į užsienį panaikinimas ir po Rusijos karinės agresijos Ukrainoje išaugęs Lietuvos piliečių susidomėjimas savo asmens dokumentais bei jų galiojimu.

Kaip Migracijos departamentas ir prognozavo, 2023 metais itin padaugėjo Lietuvos piliečiams išduotų asmens tapatybės kortelių skaičius – beveik 359 tūkst.

Senjorų svetainės informacija

Migracijos departamento nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *